Kubilius: atrodo, kad Lietuvos finansų analitikai neskaito „The Economist“

A. Kubilius
A. Kubilius
  © Tomas Vinickas

„Mane kartais stebina Lietuvoje atliekamos įvairios analizės, kurias skelbia gerbiami ekspertai. Lyg ir nematoma, kas šiuo metu vyksta tarptautinėse rinkose, euro zonoje, Graikijoje, Italijoje. Atrodo, kad nėra skaitomi „Financial Times“, „The Economist“ žurnalai, kuriuose kai kurie tekstai skamba labai dramatiškai. Nenoriu sakyti, kad reiktų dramatizuoti ekonominę situaciją, tačiau ir bankininkai turėtų suprasti, kad šalies finansų sistemos stabilumas reikalauja labai apgalvotų sprendimų ir ypač tokiomis nelabai ramiomis aplinkybėmis“, – taip į SEB banko finansų analitiko Gitano Nausėdos teiginius, jog reiktų ženkliau didinti MMA ir neapmokestinamą minimumą, reagavo A. Kubilius, duodamas interviu „Žinių radijui“.

Premjero teigimu, ženklesnis MMA didinimas tik atneštų daugiau žalos. Anot jo, dėl to padidėtų valstybės išlaidos, biudžeto deficitas, nuo to nukentėtų pensininkai, valstybės tarnautojai ir net bankai.

„Neapskaičiuotas, nesubalansuotas minimalios algos didinimas gali padidinti šalies išlaidas ir biudžeto deficitą ir kartu didinti įtampą finansų rinkose, mažinti galimybes skolintis ir taip įtemptose tarptautinėse rinkose. Nuo to kentėtų ne tik Lietuvos pensininkai, valstybės tarnautojai, bet ir bankai“, – tvirtino ministras pirmininkas.

A. Kubilius teigė tikintis, kad euras nežlugs, o pati Europos Sąjunga išgyvens ją kaustančią finansinę įtampą ir taps dar stipresnė.

„Aš tikiu euru. (...) Europa pergyveno ne vieną ir krizę ir iš kiekvienos jų išeina tik sustiprėjusi. Nepasiduokime kažkokioms nevilties prognozėms. Turime atidžiai elgtis dabar, kai krizė nėra išsisprendusi ir įtampos yra pakankamai didelės. Turime žiūrėti į ateitį ir nematau pagrindo būti pesimistams“, – aiškino Vyriausybės vadovas.

Alfa.lt primena, kad praėjusią savaitę Vyriausybė nusprendė, kad Trišalei tarybai siūlys MMA nuo kitų metų liepos mėnesio didinti 50 litų, tai yra iki 850 litų. Ministras pirmininkas Andrius Kubilius patvirtino, kad toks MMA didinimo variantas bus teikiamas Trišalei tarybai atsižvelgiant į Finansų ministerijos skaičiavimus, jog ateinančiais metais vidutinio darbo užmokestis augs 5,5 proc.

Skaičiuojama, kad Vyriausybės nutarimu MMA būtų didinamas 6,25 proc. – iki 850 litų nuo dabartinių 800 Lt (neatskaičius mokesčių). Atskaičius mokesčius, MMA gaunančio darbuotojo užmokestis padidėtų 38 litais.