Krivickas: jei nepaimsi diržo vaikui – jis paims šautuvą

Kristupas Krivickas
Kristupas Krivickas
  © Tomas Vinickas

Televizijos laidų prodiuseris Kristupas Krivickas įsitikinęs, kad vaikų pyktis yra atsinešamas iš šeimos: „Agresijos užuomazgos, kurios paskui realizuojasi papjautais draugais, numestais nuo tilto šunimis, gimsta vaiko namuose. Blogis užauga namuose.“

K. Krivickas teigia, kad fizinės bausmės nepaklusnių vaikų atžvilgiu yra neišvengiamos. Bet ar fizinė jėga naudojama ne tada, kai nejauti vidinio moralinio autoriteto? Laidų vedėjas teigia, kad dauguma problemų su vaikais kyla dėl to, kad šių dienų vaikai ir paaugliai nieko nebijo.

„Aš už tai, kad vaikai bijotų bent tėvų. Tos paauglės, kurios į gabalus supjaustė savo bendraklasę Šiauliuose, net tardomos, būdamos kalėjime yra praradusios bet kokį baimės jausmą – jos šypsosi, tardytojus vedžioja už nosies“, – remiasi pavyzdžiais K. Krivickas.

Jis priduria: „Labai lengva yra pasakyti, kad jos yra nesveikos ar nepakaltinamos, bet jos yra iš to siurrealistinio pasaulio, kur nieko nebijoma. Aš bijau Dievo, kartais nedarau kažko, net kai niekas nemato. O kai nebijo nei Dievo, nei tėvo, nei valstybės, štai kokią situaciją ir turime.“

Be to, Kristupas mano,kad neseniai priimtas įstatymas, apribojęs vaikų auklėjimo griežtumą, tiesiog „surišo tėvams rankas“.

„Reikia leisti tėvams nebijant auklėti savo vaikus namie – kad aš nebijočiau paimti diržo ar užrikti ant vaiko parduotuvėje! Juk jei sūnui laiku nepaimsi diržo, jis nueis į tėvo seifą, paims šautuvą ir paklaus – ką tu man aiškini?!“ – rėžia savo tvirtą nuomonę K.Krivickas.

Jis įsitikinęs, kad gyvename pagal „palengvintus tolerantiškos Europos Sąjungos įstatymus“, ir siūlo geriau žvelgti į tokias šalis, kaip Gruzija: „Šioje šalyje net nekyla minčių, kad, jei sūnus ar dukra elgiasi netinkamai, tuo atveju šeimos vyresnieji – močiutė, senelis, tėvas ar motina – imasi atitinkamų auklėjimo priemonių. Ir tai daro ne tam, kad parodytų savo asmeninę jėgą (dažnai tėvas net fiziškai silpnesnis už sūnų). Tas smūgis ne tam, kad vaikas paplūstų krauju ar patirtų fizinį skausmą, o tam, kad grąžintų vaiką į realybę. Tai tarsi šoko terapija, kad vaikas suprastų, kad peržengė visas ribas“, – teigia trijų dukrų tėvas.

Žiniasklaida kasdien viešina kraupius nusikaltimus, kurių imasi paaugliai. O kokios yra bausmės nepilnamečiams ir ar jos, prodiuserio nuomone, pakankamai griežtos?

„Tuos nepilnamečius įsivaizduojame neteisingai. Dabartiniai nepilnamečiai neatitinka nepilnamečių traktuotės – jie jau yra visiškai užaugę, fiziškai susiformavę, į juos jau negalima žiūrėti kaip į vaikus. Dabartinis aštuoniolikos metų nesulaukęs paauglys jau gali būti sukūręs savo organizuotą nusikalstamą grupuotę“, – sako K. Krivickas.

Ar šie vaikai atspindi mūsų visuomenę ir ar galime bent pristabdyti šios žiaurumo sėklos plitimą? Vyras prabyla apie vyraujančią tendenciją, kada paaugliai, kuriems dar nėra 14 metų, iš organizuotos gaujos, kuriai priklauso, prisiima vykdyti patį žiauriausią nusikaltimo epizodą, nes jis sąmoningai supranta, kad jo negalės nuteisti, ir tuo naudojasi: „Jie daro nusikaltimus, prisidengę įstatymais, kurie gina nepilnamečius. Sistema yra iškreipta, serganti, įstatymus reikia griežtinti.“

Ir galiausiai užduoda retorinį klausimą: „Pasakysiu metaforą – ar tą patį paauglys darytų, jei žinotų, kad už pavogtą daiktą jam nukirstų ranką, o už nužudytą žmogų – galvą?“

Visos įdomiausios temos Jūsų laukia TV3 pokalbių laidoje „Ką manai?“ su Agne Armoškaite kasdien 17.40 val.!

 

 

Krivickas: jei nepaimsi diržo vaikui – jis paims šautuvą

Kristupas Krivickas
+1