Seimo komitetas pritarė diplomatinių santykių su Pietų Sudanu užmezgimui

Pietų Sudanas švenčia nepriklausomybę
Pietų Sudanas švenčia nepriklausomybę
  © SCANPIX
BNS
2011-09-14 18:48

Tokį sprendimą URK priėmė susipažinęs su Seimo rudens sesijos darbų programos dalimi, kuri susijusi su komiteto veikla ir užsienio politika.

„Komiteto nariai bendru sutarimu pritarė užsienio reikalų ministro siūlymui pripažinti Pietų Sudano Respubliką ir užmegzti su ja diplomatinius santykius“,- rašoma Seimo ryšių su visuomene skyriaus pranešime.

Pietų Sudano nepriklausomybę jau pripažino Europos Sąjunga, Jungtinės Valstijos ir kitos valstybės.

Nepriklausoma Pietų Sudano Respublika paskelbta 2011 metų liepos 9 dieną, pasibaigus 2005 metais pasirašytam Visuotiniam taikos susitarimui.

Pietų Sudanas tapo nepriklausomu, praėjus lygiai šešiems mėnesiams po referendumo, per kurį šio regiono gyventojai beveik vienbalsiai pasisakė už atsiskyrimą nuo buvusių pilietinio karo priešininkų šiaurėje.

Kol 2005 metais buvo pasirašyta taikos sutartis, pietų sukilėliai dešimtmečius su pertraukomis kariavo su šiaurės pajėgomis. Pietų Sudanas buvo smarkiai sugriautas, žuvo milijonai žmonių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.