Grybų sostinėje – valdžios perversmas

V.Mikalauskas
V.Mikalauskas
  © „Lietuvos žinios“

Partijos narių apsisprendimą įsilieti į LSDP gretas CP Varėnos skyriaus pirmininkas ir buvęs ilgametis Varėnos meras Vidas Mikalauskas vakar aiškino politinės jėgos neveiklumu.

Skyrius paaukotas dėl postų

Iki šiol CP Varėnos skyriuje buvo daugiau kaip 100 narių. Užvakar daugiau kaip 50 buvusių centristų pateikė prašymus įstoti į LSDP, dar 40 pildo reikalingus dokumentus. Jau susitarta, kad penktadienį vyksiančiame savivaldybės tarybos posėdyje pas socialdemokratus perėjusiems centristams bus oficialiai pasiūlyta vicemero, administracijos direktoriaus ir jo pavaduotojo postai.

Varėnos politikų pabėgimas į kitą partiją - stiprus smūgis centristams, nes šioje savivaldybėje jie turėjo stiprias pozicijas ir buvo pelnę dzūkų pasitikėjimą.

LŽ duomenimis, toks masinis narių perėjimas į kitą partiją susijęs su skyriaus vadovų ambicijomis užimti vadovaujamus postus savivaldybėje, nes po praėjusių rinkimų ši politinė jėga liko opozicijoje. Esą dėl postų paaukotas visas skyrius.

CP vadovai neneigia, kad sulaukė varėniškių klausimų, kaip jiems elgtis, kai yra verčiami stoti į LSDP. Nenorėję viešinti savo pavardžių, dzūkai tikino, kad turi paklusti skyriaus pirmininko nurodymui, nes nori išsaugoti darbą savivaldybėje ir jai pavaldžiose įstaigose.

Kai kam - asmeninė tragedija

Vienas CP įkūrėjų, garbės pirmininkas Romualdas Ozolas vakar apgailestavo, kad posūkis į socialdemokratiją padarytas jam už nugaros. „Nesu susipykęs su sveiku protu ir šiam varėniškių žingsniui nepritariu“ , - LŽ teigė R.Ozolas. Aktyviai politikoje nedalyvaujantis centristas ragina oriai palydėti buvusius bendražygius, nes ne vienam jų šis virsmas liks kaip asmeninė tragedija.

Tačiau V.Mikalauskas vakar aiškino, kad mintys apie susijungimą su kuria nors kita įtakinga politine jėga jų skyriuje brendo seniai. „Ne kartą man priekaištauta, kad nebandome prisijungti prie tvirtesnės partijos“, - LŽ sakė buvęs Varėnos meras. V.Mikalauskas kategoriškai atmetė kaltinimus, kad pereidamas į kitą partiją ir išsivesdamas visą skyrių jis sieks iš posto išversti dabartinį merą socialdemokratą Elviną Jankevičių. „Kol kas man užteks ir vicemero pareigų, o visa kita paaiškės ateityje“, - neatmetė galimybės vėl tapti Varėnos rajono vadovu V.Mikalauskas. LSDP lyderis Algirdas Butkevičius vakar patikino, kad Varėnos rajono meru ir toliau liks Elvinas Jankevičius.