„Yra modelių, kurie susiranda turtingus vyrus ir daugiau nebedirba“

Goda Andriūnaitė
Goda Andriūnaitė
Alfa.lt
2011-09-12 11:36

Goda pradėjo savo karjerą seriale „Moterys meluoja geriau“. Po pasirodymo ten ji tapo garsiu pasaulinio lygio modeliu.

Visi mano, kad modelių pasaulyje didžiulė konkurencija ir kad merginos nėra draugiškos. Ar tai tiesa?

Manau, kad konkurencija vyrauja visose specialybėse, mados pasaulyje taip pat. Iš savo patirties nepasakyčiau, kad merginos yra nedraugiškos. Sutikau labai įdomių ir mielų merginų, su kuriomis iki šiol palaikau ryšį, nors visos gyvename skirtingose pasaulio šalyse. Kol kas man modelio darbas buvo maloni ir įkvepianti patirtis.

Labai įdomu, kiek uždirba modelis? Ar iš to galima pragyventi ir nuo ko priklauso honoraras?

Modelių honorarai būna įvairūs, labai priklauso nuo to, kokį darbą gauni ir kokioje šalyje. Aš esu gavusi darbų ir už 100 Lt, ir už 20 000 dolerių. Atlyginimas priklauso ir nuo darbo: jei tai kolekcijų pristatymai – suma mažesnė, jei pasaulinio lygio reklama – honoraras gerokai didesnis.

Ar esi sulaukusi neigiamos reakcijos į savo darbą? Kokia tai buvo situacija, kaip reaguoji į kritiką?

Dar neteko sulaukti blogos reakcijos į darbą. Esu girdėjusi nemalonių replikų per atrankas, kad esu per stora ar per žema. Tačiau, mano manymu, kritika yra būtina, ji kelia norą tobulėti, bet stengiuosi per giliai į širdį jos nepriimti.

Kas, tavo manymu, yra moters grožis? Kas jį sudaro?

Moters grožis – tai balansas tarp vidaus ir išorės. Jei moteris graži, bet kvaila – jos grožis išnyks, jai pravėrus burną. Man graži moteris ta, kuri savimi pasitiki, žino, ko nori, ir to siekia, neapsileidžia ir svarbiausia ji turi išlikti moteriška.

Kokia manekenė tave įkvepia ir kuo?

Mano idealai Angelina Jolie ar Beyonce.

Koks drabužių stilius tau patinka? Su kokiais drabužiais jautiesi geriausiai?

Neturiu savo mėgstamiausio stiliaus, mėgstu keistis, rengiuosi pagal nuotaiką, orą ir šalį, kur esu. Man svarbiausia, kad drabužis būtų patogus, manęs nevaržytų. Dažniausiai rengiuosi gatvės stiliumi, šiuo metu negalėčiau gyventi be savo odinio švarkelio, biker boots ir šilto megztinio.

Ar tikrai modeliai gauna daug dizainerių dovanų?

Deja, man dar neteko gauti jokių dovanų, gal kada nors ateityje.

Kaip reaguoji į tuos stereotipus, neva modeliai karjerą padaro tik „per lovą“? Ar žinai tokių atvejų?

Su tokiais konkrečiais atvejais neteko susidurti. Esu sutikusi merginų, kurios per modelio darbą susirado turtingus vyrus ir daugiau nebedirba. Bet manau, kad visko būna, kaip ir kiekvienoje kitoje profesijoje.

Kaip pati tapai modeliu, kas tave paskatino to imtis?

Modeliu tapau neplanuotai ir netikėtai. Baigusi mokyklą Anglijoje, nežinojau, ką norėčiau toliau studijuoti, tad nusprendžiau grįžti į Lietuvą ir išmėginti viską, ko seniau nedrįsau ir kam neturėjau laiko.

Mados ir aktorystės sritys mane traukė nuo mažens, tad sužinojusi apie galimybę filmuotis seriale iškart ją grėbiau. Pradėjau filmuotis seriale „Moterys meluoja geriau“, taip mane pastebėjo Jolanta Sadauskienė ir pakvietė atvykti į „Modilinos“ modelių agentūrą.

Dalyvavau grožio konkurse „Miss Globe International“ Albanijoje, kur laimėjau „Mis Elegancijos“ titulą. Po konkurso iš karto išskridau 6 mėnesiams į Tailandą ir Kiniją.

Toliau planuoju sieti savo gyvenimą su grožio industrija. Spalį išvažiuoju į Londoną studijuoti stilistikos ir, jei turėsiu laiko, tikiuosi, tęsti modelio karjerą.

„Yra modelių, kurie susiranda turtingus vyrus ir daugiau nebedirba“

Goda Andriūnaitė
+3