Couceiro: Lietuvos futbolas – labai žemo lygio, švelniai tariant
interviu

Jose Couceiro
Jose Couceiro
  © SCANPIX
Alfa.lt
2011-09-09 12:18

Buvęs FBK „Kauno“ ir Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris portugalas Jose Couceiro puikiai įsitvirtino Rusijoje – jo vadovaujamas Maskvos „Lokomotiv“ klubas nepralaimi jau devynerių rungtynių iš eilės ir šiuo metu užima aukštą šeštąją vietą (nuo ketvirtoje pozicijoje esančio „Rubin“ atsilieka tik 2 taškais, o nuo trečioje žengiančio „Dinamo“ – 5 taškais).

48 metų J. Couceiro Rusijoje užsitarnavo ne tik savo auklėtinių ir komandos sirgalių pagarbą, bet ir specialistų pagyras bei žiniasklaidos palankumą.

Duodamas interviu dienraščiui „Sport-Ekspress“ J. Couceiro prisiminė ir savo karjeros etapą, kurį jam teko praleisti Lietuvoje.

Pateikiame interviu su J. Couceiro ištrauką.

Atrodo, kad Rusijoje pritapote labai greitai. Galbūt planuojate išmokti ir rusų kalbą?

O kaipgi kitaip?! Aš noriu suprasti viską, kas vyskta aplinkui, apie ką kalba žmonės, kas juos jaudina, kuo gyvena Maskva. Tai praverstų ne tik mano darbe, bet ir asmeniniame gyvenime.

Jūsų šeima Rusijoje jaučiasi patogiai?

Dabar – taip, bet ir pradžių dėl nežinojimo, ko tikėtis, buvo daug baimių. Mūsų kitas išbandymas – žiema. Laimei, iki jos dar toloka!

Kas jus labiausiai nustebino atvykus į Maskvą?

Turbūt keista žmonių reakcija į rezultatus, kuriuos pasiekia komanda. Pergales sirgaliai švenčia taip tarsi ką tik būtų laimėta UEFA Čempionų lyga, o kiekvieną pralaimėjimą priima beveik kaip iškritimą į žemesnį divizioną. Čia labai daug emocijų ir jos arba juodos, arba baltos – be jokių tarpinių spalvų. Mano manymu, tai nėra labai teisinga, nes visur reikalingas balansas. Beje, kažkas panašaus buvo ir su Lietuvos rinktine, kurią aš treniravau.

Ar tai reiškia, kad Rusija ir Lietuva – panašios?

Ne visai.

Konkrečiau?

Iš darbo Lietuvos nacionalinėje komandoje man liko labai malonūs prisiminimai, čia jokių klausimų. Bet kalbant apie klubinį futbolą, tai jis tikrai labai prastas. Palyginti su rusų lyga jis yra labai žemo lygio, švelniai tariant. Rinktinė – irgi ne grandė, bet konkurencinga. Žaidėjai nusipelno garbės ir pagyrimų, nes iš visų jėgų kovoja už savo šalį. Bet futbolo potencialas Rusijoje – daug didesnis. Juk ne veltui Rusijai patikėta surengti pasaulio čempionatą. Esu įsitikinęs, kad jūsų laukia didi ateitis.

Ar asmeniškai pažįstate Jose Mourinho?

Taip, nors negaliu pasakyti, kad mes esame bendravę labai artimai. Porą kartų susiskambinome, pasikeitėme trumposiomis žinutėmis darbo reikalais ir tiek.

Tada pasakykite, ar J. Mourinho gyvenime ir spaudoje yra du skirtingi žmonės?

Manau, kad taip. Bet geriau jums būtų apie tai paklausti mano padėjėjo Edgaro Jankausko, kuris yra žaidęs jo komandoje.

Kaip jūs apskritai vertinate J. Mourinho?

Turbūt nustebsite, bet bet kuris portugalų treneris jo pergales laiko iš dalies ir savo nuopelnu. Jei J. Mourinho laimi, tai laimi ir visa Portugalija. Dėl jo dar labiau auga susidomėjimas mūsų šalimi, jos futbolu, trenerių mokyklomis. O tai yra labai svarbu.

Kada Portugalija pagaliau taps pasaulio čempione?

Pats norėčiau tai žinoti! Mažai šaliai, kurioje gyvena 10 milijonų gyventojų, tai – pakankamai sunki užduotis. Nors talentų mūsų šalyje tikrai netrūksta. Reikia tik mokėti juos tinkamai panaudoti.

 

Couceiro: Lietuvos futbolas – labai žemo lygio, švelniai tariant

Jose Couceiro
+1