Ernesta Matukaitė: mokykloje vaikai šaipėsi iš mano sudėjimo

Ernesta Matukaitė
Ernesta Matukaitė
Alfa.lt
2011-09-06 16:30

Viena sėkmingiausių modelių agentūros „Modilinos“ manekenių Ernesta Matukaitė pradėjo karjerą, būdama tik trylikos metų amžiaus.

Nuo mažens ji buvo aukščiausia klasėje ir dėl to sulaukdavo nemažai kritikos iš aplinkinių. Vis tik tai, kas anksčiau sukeldavo skausmo ir patyčių laviną, dabar Ernestai garantuoja karjerą.

Visi mano, kad modelių pasaulyje didžiulė konkurencija ir kad merginos nėra draugiškos. Ar tai tiesa?

Manau, kad priklauso nuo žmogaus požiūrio. Jei manys, jog kiekviena mergina konkurentė, tai ir sulauks konkurencijos. Aš merginas laikau kolegėmis ir turiu nuostabių draugių, su kuriomis nenutrūksta ryšys, kad ir kokioje šalyje jos bebutų ir nesvarbu, kiek laiko nesimatėme.

Labai įdomu, kiek uždirba modelis? Ar iš to galima pragyventi ir nuo ko priklauso honoraras?

Labai įvairiai. Pavyzdžiui, Lietuvoje dirbant modeliu pragyventi neišeitų. Priklauso nuo šalies, kurioje tenka dirbti, nuo agentūros, nuo modelio ir nuo užsakovo pasirinkimo.

Ar esi sulaukusi neigiamos reakcijos į savo darbą? Kokia tai buvo situacija, kaip reaguoji į kritiką?

Taip, dėl svorio. Esu aukštesnė nei dauguma panelių (dabar 1.84cm), dar paauglystėje visi manydavo, jog nevalgau, nors valgydavau į valias, o praėjus paauglystės laikotarpiui viskas apsivertė į priešingą pusę. Tuo metu mąstydavau, kodėl žmonės šneka nežinodami, dabar nekreipiu dėmesio į kritiką, jei žinau, kad ji nepagrįsta.

Kas tavo manymu yra moters grožis? Kas jį sudaro?

Moters grožis – tai kas atsispindi jos veide ir kūne. Jį sudaro patys gražiausi jausmai.

Kokia manekenė tave įkvepia ir kuo?

Negalėčiau išskirti vienos. Vartant žurnalus nuolat atkreipiu dėmesį, kaip manekenės stovi, pozuoja, kokį jausmą ar įspūdį jos perteikia. Iš kai kurių išmokstu kažko naujo, kai kurios įkvepia eksperimentuoti, o iš kitų pasimokau kokių klaidų nedaryti.

Koks drabužių stilius tau patinka? Su kokiais drabužiais jautiesi geriausiai?

Spintoje turiu įvairių stilių drabužių, mėgstu originalius, rankų darbo aksesuarus, o geriausiai jaučiuosi apsirengusi paprastai ir patogiai, bet kartu ir įdomiai.

Ar tikrai modeliai gauna daug dizainerių dovanų?

Taip, pasitaiko dovanų. Dirbdama Niujorke turėjau keletą darbų, už kuriuos atsiskaitydavo drabužiais, kitur madų demonstravimo metu kartais būna dovanojama kosmetika, kremai ar marškinėliai, o dalyvaudama „Elite Model Look“ konkurse gavau pilną lagaminą dovanų.

Kaip reaguoji į tuos stereotipus neva modeliai karjerą padaro tik „per lovą“ ? Ar žinai tokių atvejų?

Manau, žmonės turėtų daugiau mąstyti visapusiškai. Kiekvienas užsibrėžęs tikslą pasirenka kokiu keliu jo siekti. Vieni bando pasiekti bet kokiais būdais, aš moku ir pralaimėti, o gyvenime stengiuosi eiti tuo keliu, kuris mane džiugina.

Kaip pati tapai modeliu, kas tave paskatino to imtis?

Mokykloje buvau aukščiausia iš panelių todėl visi aplink ragino pabandyti. Susidomėjau ir nusprendžiau, kad noriu pažinti tą nežinomą pasaulį. Vieną dieną, kai jau turėjau 13 metų, mama nuvedė į „Modilinos“ agentūros organizuojamą atranką ir mane priėmė.

 

Ernesta Matukaitė: mokykloje vaikai šaipėsi iš mano sudėjimo

Ernesta Matukaitė
+3