Simona Starkutė fotosesijos metu susipažino su Mickey Rourke!

Simona Starkutė
Simona Starkutė
Alfa.lt
2011-09-05 12:07

Simona Starkutė modeliu dirba nuo 16 metų.

Pirmoji kelionė – Milanas. Pirmasis darbas – „L‘Oreal“ šou. Kompanijos –„Missoni“, „Valentino“, „Jill Sander“, „Victoria's Secret“, „L‘Oreal“, „Triumph , „Mark‘s and Spencer‘s“, „La Senza“, „Intimissimi“, „Calzedonia“, „Tommy Hilfiger“, „Elle Macpherson“, „Oriflame“, „Avon“ ir daugelis kitų.

Ji fotografavosi „Vogue“, „Grazia Italy“, „FHM Spain“, „Cosmopolitan“, „Playboy“ ir kt.

Ar būti modeliu sunku? Kokių pastangų reikalauja šis darbas?

Modelio darbas yra itin sunkus (nors daugelis mano atvirkščiai). Pradedant savo išvaizda ir baigiant darbo paieškomis bei pačiu darbo atlikimu, jis reikalauja viso tavo laiko ir pastangų.

Kaip žinia, norint tapti ir išlikti modeliu, merginos turi atitikti tam tikrus kriterijus (vaikinams jie yra kur kas „švelnesni“). Svarbiausi jų yra ūgis, apimtys ir oda. Su ūgiu mes nepakovosime, kur trūksta nepridėsime, tačiau apimtis mes galime koreguoti, jei labai norime ir turime valios. Štai čia ir reikalingos pirmosios pastangos – visos merginos turi stengtis maitintis sveikai (tai, be abejo, turi įtakos ir odos grožiui bei skaistumui) ir sportuoti.

Tai yra mažiausia, ką mes galime padaryti, kad padailintume savo kūno formas, jaustumėmės ir atrodytume gražiai ir sveikai! Kitas etapas yra atrankos į darbus (kastingai). Juose modeliai turi parodyti visą savo grožį, o tai yra nelengva, nes dažnai visame mieste gali vykti net ir apie 15–20 atrankų vienu metu.

Gavusi darbą, turi būti pasiruošusi net ir 12 valandų darbui! Ir negalime pamiršti, kad dažniausiai modeliai gyvena modelių apartamentuose, kuriuose gali gyventi net iki 10 ar daugiau asmenų. Tačiau tik gyventi nepakanka, reikia mokėti sugyventi, todėl tai yra labai gera mokykla savarankiškam gyvenimui ir savo charakterio ugdymui. O kur dar skrydžiai ir laukimai oro uostuose! Būtų galima vardinti ir vardinti, kokių pastangų reikalauja šis darbas, tačiau pasakysiu taip – nėra to blogo, kas neišeina į gera.

Ar gali modelio karjerą pavadinti darbu, ar labiau malonumu, kodėl?

Kalbėdama iš savo patirties, galiu pasakyti, kad man tai – ir darbas, ir malonumas. Tačiau, kol pajaučiau malonumą, man teko labai daug dirbti.

Koks buvo įsimintiniausias tavo pasirodymas?

Įsimintiniausia fotosesija buvo Majamyje su aktoriumi Mickey Rourke.

Kur tau dirbti patiko labiausiai? Ką ten darei?

Darbo atžvilgiu myliu dvi vietas – Majamį ir JK. Majamyje visus metus nuostabus oras, visos atrankos vyksta Saut Biče, kur ir yra įsikūrusios visos agentūros ir modelių apartamentai, darbai prasideda labai anksti ryte (kartais net ir 3 val. ryto), tačiau baigiasi iki pietų, o tai yra labai patogu. Majamio rinkoje yra daug komercinių darbų, kaip antai reklamų ir katalogų fotosesijų. JK klientai yra draugiškiausi ir supratingiausi. Su jais labai paprasta dirbti ir darbo rinka labai plati, pradedant žurnalais, baigiant vaizdo klipais ir t. t.

Kaip tavo darbą vertina tavo draugai, šeima, vaikinas?

Kadangi mano šeima ir didžioji dauguma draugų gyvena užsienyje, tai, manau, sunkiausia yra mano vaikinui. Kelionių metu labai vienas kito pasiilgstame, tačiau mes esame labai tolerantiški ir supratingi darbo atžvilgiu. Jis mane labai palaiko, tačiau giliai širdyje, manau, laukia tos dienos, kai baigsiu savo karjerą ir dažniau būsiu Lietuvoje.

Ar pastebėjai būdama modeliu, kad daugiau žmonių nori su tavimi draugauti?

Pastebėjau ne vien tai, kad daugiau žmonių nori su manimi draugauti, bet ir tai, kad labai daug žmonių pradėjo labai pavydėti.

Kas tau modelio darbe labiausiai nepatinka, kas sunku?

Kai atidirbi šį darbą beveik 10 metų, nebelieka kažko sunkaus. O nemaloniausi dalykai yra laukimas oro uoste ir ilgi skrydžiai bei negalėjimas susiplanuoti tikrų atostogų, nes bet kuriuo metu tau gali paskambinti agentūra ir pasakyti, kad vieni ar kiti klientai norėtų su tavimi daryti fotosesiją.

Ar modelis turi gerai išmanyti vaidybą?

Be abejo, nes kiekvienos fotosesijos metu tu turi kurti tam tikrą amplua. Taip pat į modelio darbą įeina ir reklamos, ir vaizdo klipai, ir t. t.

Kuo norėtumei tapti tuomet, kai nebedirbsi modeliu?

Šiuo metu nenorėčiau to atskleisti, tačiau galiu pasakyti, kad tai, kuo užsiimsiu ateityje, bus labai artima modelio darbui.

Kokių specialybių modelių esi sutikusi, mat visi mano, kad modelis – tai tik gražus veidelis „be proto“?

Modeliai yra tokie patys žmonės, kaip ir visi kiti. Jie taip pat mokosi, taip pat studijuoja, taip pat žiūri į ateitį ir t. t. Mano pažįstami modeliai studijuoja ar yra baigę teisę, vadybą, ekonomiką ir t. t. Būtent taip daugelis jų užsidirba savo studijoms.

Ar vaikštai į vakarėlius? Kokie modelių vakarėliai, ką esi apie juos girdėjusi?

Jeigu tai yra gerai suorganizuotas agentūros vakarėlis, tada taip, retkarčiais nueinu, nes jaučiu pareigą susitikti su visais darbuotojais ir klientais, kurie man padeda kilti karjeros laiptais, tačiau į paprastus modelių vakarėlius visiškai nevaikštau.

Ką pasakytum merginai, kuri beprotiškai nori tapti modeliu, tačiau yra tam darbui netinkamo kūno sudėjimo?

Jei visiškai nepamatyčiau potencialo joje, tiesiog gražiai bandyčiau atkalbėti.

Simona Starkutė fotosesijos metu susipažino su Mickey Rourke!

Simona Starkutė
+3