„Modilinos“ modeliais galės tapti ne tik lietuvaitės, bet ir žavios emigrantės!
ATRANKŲ TVARKARAŠČIAI

"Modilinos" modeliai
"Modilinos" modeliai
Alfa.lt
2011-09-05 11:39

Svajoji apie į tave nukreiptus fotoaparatų objektyvus, savo nuotraukas matyti žurnaluose, vaikščioti pasaulio madų sostinių podiumais…

Modelio darbas daugeliui yra svajonė. O gal lemta tai svajonei išsipildyti? Alfa.lt, draugiškas savaitraštis „Mano Anglija“ ir seniausiai Lietuvoje veikianti modelių agentūra „Modilinos“ ruošia bendrą projektą ir kviečia ne tik merginas, bet ir vaikinus į atrankas Lietuvoje ir Anglijoje!

Jau nuo kito mėnesio daugybė Britanijoje gyvenančių lietuvaičių turės galimybę išbandyti save modelių atrankose. „Modilinos“ agentūros atstovai atvyksta į Londoną ir kitus Jungtinės Karalystės miestus ieškoti naujų talentų. Gal tu vienas iš jų?

Emigrantų pėdomis

Agentūros „Modilinos“ savininkė Jolanta Sadauskienė, vadovaujanti modelių namams jau 14 metų, tikina, jog ieškoti naujų talentų užsienyje paskatino masinė lietuvių emigracija.

„Pastarųjų metų ekonominė situacija pakoregavo Lietuvos gyventojų skaičių: tuštėja mokyklos, miestai, smarkiai mažėja studentų skaičius. Todėl kilo mintis ir mums sekti emigrantų pėdomis. Kaip sakoma, jei kalnas neina pas Mahometą, tai Mahometas eina pas kalną“, – išmintingu posakiu projekto idėją apibūdino J. Sadauskienė.

„Modilinos“ modelių agentūra, veikianti jau nuo 1993 metų, yra žinoma ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Rimta, pripažinta ir ilgiausiai šalyje veikianti – tokie žodžiai taikliai apibūdina modelių agentūros „Modilinos“ poziciją Lietuvoje. Šios agentūros modeliai dirba visame pasaulyje su žymiausiais mados namais, pavyzdžiui, „Chanel“, „Victoria Beckham“, „Balenciaga“, „Christian Lacroix“, taip pat ir su lietuvių dizaineriais Juozu Statkevičiumi, Audrone Bunikiene, puikuojasi ant populiariausių žurnalų viršelių.

„Modilinos“ agentūra didžiuojasi ne tik modelių pasiekimais, bet ir savo socialine veikla. „Kasmet organizuojame labdaros renginį „Angelų duona“, taip pat organizavome aukcionus ir rinkome lėšas Almos Adamkienės fondui, su Dingusių žmonių šeimų paramos centru vykdėme kampaniją prieš prekybą žmonėmis.“

Užtenka tik pamatyti

„Mano Anglija“ pasiteiravo „Modilinos“ vadovės, kaip vyksta modelių atrankos ir ko tikėtis ten nuėjus. Juk tai, žinoma, toli gražu ne kiekvienam – mados pasaulio „virtuvė“ daugumai vis dar lieka paslaptimi.

Ši agentūra ieško modelių mažiausiai tris kartus per metus. Šios paieškos populiariau mados pasaulyje vadinamos „skautingais“, tačiau su skautais nieko bendro neturi – tiesiog iš anglų kalbos išvertus tai reiškia „žvalgyba, paieška“. Pasak J. Sadauskienės, tokiose atrankose nėra jokios komisijos.

„Agentūros atstovai atvažiuoja ir pamato visus susirinkusiuosius. Esame savo srities specialistai, todėl pastebėsime potencialų modelį iš karto. Visi norintys išbandyti savo jėgas modelių srityje turėtų ateiti į atrankos vietą, ten užpildyti dalyvio anketą. Po to kiekvienas būna fotografuojamas. Jei pastebime kažkiek įdomesnę, kuo nors išsiskiriančią asmenybę, nufilmuojame ir vaizdo medžiagą“, – pasakojo agentūros savininkė.

Pasibaigus atrankai, visi atėjusieji gauna dar ir rėmėjų dovanėlių. Pasak J. Sadauskienės, dažniausiai kiekvienas, pretenduojantis į modelius, atsiveda savo palaikymo komandą, tarp kurių būna tiek giminės, tiek draugai. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai atlydėjusioji draugė netgi labiau tinka į modelius.

Modelis – išsilavinusi asmenybė

Taigi kokie tie kriterijai, taikomi pretendentams į modelius? Ir kas turi šansų įsilieti į tą svajingą modelio pasaulį?

„Modelio tipažo vienu sakiniu neaprašysi ir į konkrečius rėmus neįstatysi. Tačiau, žinoma, tam tikri kriterijai yra, kurių reikia laikytis. Štai modelio ūgis turėtų būti ne mažesnis nei 172 centimetrai, tačiau pageidautina, kad mergina būtų ne aukštesnė nei 180 cm.

Taip pat svarbūs kriterijai yra proporcinga figūra, tvarkinga oda ir plaukai, lygūs dantys. Tačiau nereikia pamiršti, jog šiuolaikinis modelis – dar ir stipri, išsilavinusi ir žavinga asmenybė“, – pridūrė Jolanta Sadauskienė.Tačiau net ir turėdamos idealius duomenis, ne visos merginos pasiekia modelio karjeros aukštumas.

„Sėkmingos karjeros taisyklės paprastos. Pirmiausia reikia pasirinkti tinkamai modeliui atstovausiančią agentūrą, nes nuo agentūros profesionalumo priklauso 80 procentų modelio karjeros sėkmės. Toliau, kaip ir kiekviename darbe, reikia stengtis ir labai daug dirbti, kad pasiektum pripažinimą, būtum įvertintas ir uždirbtum pinigų. Reikia to norėti ir siekti užsibrėžto tikslo. Tada sėkmė tikrai aplankys“, – būsimuosius modelius drąsino „Modilinos“ vadovė.

Atrankų grafikai

Rugsėjo 19 d.

Jonava, Kultūros namai, Žeimių g. 15 14.00

Molėtai, Kultūros namai, Inkurtės g. 4 14.00

Utena, „Saulės“ gimnazija, K. Ladygos g. 18 15.30

Raseiniai, Kultūros namai, Vytauto Didžiojo g. 10 16.00

Anykščiai, Kultūros centras, A. Baranausko g. 2 17.00

Kėdainiai, Viešbutis-restoranas „Smilga“, Senoji g. 16 17.30

Rugsėjo 20 d.

Alytus, Kultūros centras, Pramonės g. 1 14.00

Marijampolė, Kavinė „Akimirka sau“, Kauno g. 13 15.30

Vilkaviškis, Kultūros centras, Vytauto g. 28 16.30

Šakiai, Kultūros centras, Nepriklausomybės g. 7/7 18.00

Rugsėjo 21 d.

Jurbarkas, Kultūros namai, Dariaus ir Girėno g. 94 14.00

Tauragė, Viešbutis „Banga“, Kranto g. 3A 15.30

Šilutė, Kultūros icentras, Lietuvininkų g. 6 17.00

Šilalė, Kultūros centras , J. Basanavičiaus g. 12 18.30

Rugsėjo 22 d.

Klaipėda, „Vero Cafe“ (PC Akropolis), Taikos pr. 61 15.00

Palanga, „Piano barbeque“, J. Basanavičiaus g. 24A 16.30

Skuodas, „Skuodiškių užeiga“, Vilniaus g. 21 18.00

Rugsėjo 23 d.

Mažeikiai, Viešbutis „Synet“ , Žemaitijos g. 36 14.00

Plungė, „Skalvija“ restoranas, Senamiesčio a. 3 15.30

Telšiai, Kultūros namai, Respublikos g. 14 16.30

Šiauliai, „Vero Cafe“ (PC Akropolis), Aido g. 8 18.30

Rugsėjo 24 d.

Radviliškis Kultūros centras, Maironio g. 10 14.00

Panevėžys, Klubas „Rezidencija“, Respublikos g. 40 15.30

Ukmergė, Sveikatingumo centras, Gruodžio 17-ios g. 52A 17.00

Rugsėjo 26 d.

Vilnius „Vero Cafe“ (PCAkropolis), Ozo g. 25 17.00

Kaunas „Vero Cafe“, Laisvės al. 75 16.00

Didžioji Britanija, Airija 

1 savaitgalis

10.08 13.00 val. – London Beckton Lituanica;

10.08 18.00 val. - London Wauxhall (labdaros renginys);

10.09 12.00 val. – London Smilte;

2 savaitgalis

10.15 18.00 val. Manchesteris;

3 savaitgalis

10.29 13.00 val. – Peterboroughas;

10.30 12.00 val. – Birminghamas;

4 savaitgalis

11.12 13:00 val. – Dublinas, Lietuvos ambasada;

11.13 12:00 val. – Londonas, Beckton Lituanica;

Daugiau informacijos emigrantai ras laikraštyje „Mano Anglija“.