Beveik 40 mln. Lt kainavusi Balsių mokykla atvėrė duris

Balsių pagrindinės mokyklos atidarymas
Balsių pagrindinės mokyklos atidarymas
  © Tomas Vinickas

Modernios Vilniaus Balsių mikrorajono vaikams skirtos mokyklos projekto idėja buvo kilusi dar 2003 m. sostinės savivaldybei. Pernai Vilniaus savivaldybė pritarė beveik 40 mln. litų vertės Balsių mokyklos statyboms, kurios suskaičiavus per 25 metus susikaupsiantį koncesijos mokestį miestui atsieis iš viso 200 mln. litų.

Konkursą laimėjo ir mokyklą pastatė bendrovės „Merko statyba“ ir „E.L.L. Kinnisvara“ konsorciumas. Šis konsorciumas gavo teisę 25 metus pastatą administruoti.

Anot naujosios Balsių mokyklos direktorės Loretos Kačiušytės-Skramtai, Balsių mikrorajono bendruomenė jau seniai kovojo dėl naujos mokslo įstaigos įkūrimo.

„Mūsų visų – mokytojų, mokinių, tėvelių – siekis yra išlaikyti mokyklą gražią ir tvarkingą. Balsių bendruomenė dėl šios mokyklos įkūrimo kovojo dešimt metų. Šiandien svajonės tapo kūnu“, – džiaugdamasi kalbėjo mokyklos vadovė.

Ji teigė, jog šiuo metu dar nėra svarstoma galimybė mokyklą, kurioje jaunuoliai galės baigti dešimt klasių, perorganizuoti į gimnaziją.

„Šiuo metu pastebime, kad turime didelį srautą pradinukų. Dar apie gimnaziją negalvojame, nes mokykla gali nesutalpinti visų norinčiųjų“, – tikino L. Kačiušytė-Skramtai.

Balsių mokyklos, į kurią šiemet mokytis atėjo apie 600 mokinių, netrūko ir aukštų valdžios pareigūnų.

„Tai ypač džiugi diena. Mes stovime nuostabaus kūrinio prieangyje. Man teko nuo pat pradžių, nuo pat 2003 metų, vienaip ar kitaip kartu su vietinės bendruomenės lyderiais kartu dalyvauti diskusijose dėl šios mokyklos statybų. Jeigu ne Balsių bendruomenės lyderių čempioniška drąsa, tai tokios modernios mokyklos galėjo ir nebūti“, – mokyklos įkurtuvių proga, sveikindamas visus susirinkusius kalbėjo ministras pirmininkas Andrius Kubilius.

Jo teigimu, Balsių mokykla, kurios įkūrimu pirmasis pradėjo rūpintis buvęs sostinės meras Vilius Navickas ir buvęs ūkio ministras Dainius Kreivys, yra puikus privačios ir viešosios partnerystės projektas Lietuvoje.

Iškilmingoje mokyklos atidarymo ceremonijoje taip pat dalyvavęs dabartinis Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas pabrėžė, kad Balsių mokyklos atidarymas yra svarbesnis įvykis net už „Siemens“ arenos įkūrimą.

„Balsių bendruomenė turės geriausią mokyklą ne tik Vilniuje, ne tik Lietuvoje, manau, net ir visame regione. Geresnės mokyklos, geriau suprojektuotos, šiuolaikiškesnės, modernesnės dar niekas neturi. Šią mokyklą, manau, būtų galima prilyginti geriausiems Lietuvos projektams. Mes didžiuojamės sporto arenomis, tačiau, mano manymu, modernios mokyklos atidarymas yra gerokai svarbesnis įvykis negu „Siemens“ arenos atidarymo“, – su entuziazmu iškilmėse kalbėjo A. Zuokas.

Balsių mokyklos atidarymą simbolizuojančią juostelę kartu nukirpo ir mokslo įstaigos veiklos bei naujų mokslo metų pradžią paskelbė premjeras A. Kubilius, mokyklos direktorė L. Kačiušytė-Skramtai, sostinės meras A. Zuokas, Balsių bendruomenės pirmininkas Rimantas Micka bei mokyklą pastačiusios UAB „Merko statyba“ generalinis direktorius Gediminas Tursa.

Mokyklos projektas, parengtas architekto Sigito Kuncevičiaus, yra suprojektuotas atsiželgiant į visus šiuolaikiškų mokyklų reikalavimus, jame sudėta geriausia skandinavų, garsėjančių kaip aukščiausios kokybės mokymo įstaigų savininkų, patirtis.

Daugelis mokyklos kabinetų suplanuoti su pagalbinėmis patalpomis. Klasėse yra galimybė prijungti kompiuterį, kai kuriose iš jų yra ir Lietuvos mokyklose jau prigyjančios „išmaniosios“ lentos. Kiekviena klasių grupė turės savo atskirą poilsio zoną. Mokykloje suprojektuota viena amfiteatrinė puikų vaizdą į mokytojo stalą užtikrinanti chemijos bei kitų tiksliųjų mokslų laboratorija su elektros ir vandens prievadais kiekvienam moksleiviui.

Pačiame pastato centre yra dviejų aukštų biblioteka ir skaitykla. Įrengta ir visiškai naujo tipo universali aktų salė-valgykla. Ši nuolat atvira erdvė prireikus yra lengvai transformuojama į pasirodymams tinkamą patalpą. Vaikai turi asmenines daiktų spinteles. Balsių mokyklos patalpos vėdinamos priverstinės oro tiekimo ir šalinimo sistemomis, mokykloje įrengtas ir automatizuotas šilumos punktas bei didžiulė dviračių saugojimo aikštelė.

Balsių mokyklos projektas – vienas iš 6 pilotinių strategiškai svarbiausių Ūkio ministerijos Viešosios ir privačios partnerystės projektų. Pagal 2010 metų liepos 13 dieną su Vilniaus miesto savivaldybe pasirašytą rangos sutartį Balsių mokykla 25 metus rūpinsis UAB „Merko statyba“ ir „E.L.L. Kinnisvara AS“ konsorciumas. Savivaldybė spręs su švietimu susijusius klausimus, o pasibaigus sutarties terminams visiškai renovuota mokykla pereis jos žinion.

Beveik 40 mln. Lt kainavusi Balsių mokykla atvėrė duris

Balsių pagrindinės mokyklos atidarymas
+44