Kraujagyslių valymas padės išvengti rimtų ligų

Kraujagyslė
Kraujagyslė
© Photos.com
Remigija Zinkevičienė | „Savaitė“
2007-02-03 08:00

Pagrindinė kraujotakos sutrikimo priežastis netinkamas gyvenimo būdas. Mes vartojame per daug riebaus maisto, mažai judame. Dėl to kraujagyslių sienelės aplimpa druskomis, cholesterino apnašomis, o tai trukdo tekėti kraujui. Būsite sveikesni, jei reguliariai valysite kraujagysles.

Kraujagyslių valymas česnakais

reklama

Populiariausias kraujagyslių valymo būdas česnakais žinomas ir taikomas nuo gilios senovės. Kraujagyslės pasidaro elastingesnės, sumažėja infarkto grėsmė, praeina ūžesys ir galvos svaigimas, pagerėja regėjimas, be to, sąnariuose sumažėja riebalinių ir kalkinių nuosėdų.

* Nuvalykite 300 g česnakų ir sutrinkite medine mentele. Atskirkite 200 g tyrės (skystesnės) ir užpilkite stikline spirito. Sandariai uždarykite ir palaikykite 10 dienų tamsioje vietoje, po to išspauskite, išspaudas išmeskite. Po 2-3 dienų pradėkite gydymą nuo vieno lašo į pieną (30-60 g). Gerkite prieš valgį 3 kartus per dieną tokia tvarka: pirmoji diena — 1 lašas prieš pusryčius, 2 lašai prieš pietus, 3 lašai prieš vakarienę; antroji diena atitinkamai — 4, 5, 6 lašai... Taip kiekvieną kartą geriant pridėkite po 1 lašą, kol lašinsite 25 lašus. Toliau gerkite po 25 lašus 3 kartus per dieną, kol česnakų antpilas pasibaigs. Valomojo kurso metu turite per dieną išgerti ne mažiau kaip 2,5 litro skysčių. Pakartoti gydymą galima tik po 4-5 metų pertraukos ta pačia tvarka. Šiuo metodu nepatariama gydytis sergantiems inkstų ligomis ir nėščioms moterims.

* Susmulkinkite 50 g česnakų, užpilkite puse litro vandens ir pavirkite 5 minutes ant silpnos ugnies, po to nukoškite per marlę ir atvėsinkite. Į nuovirą supilkite 1 citrinos sultis ir įdėkite 6 arbatinius šaukštelius medaus. Viską gera išmaišykite ir supilkite į tamsaus stiklo butelį. Gerkite nuoviro rytais ir vakarais po 50 g.

* Sutrinkite ir sumaišykite 200 g česnakų ir 1 kilogramą spanguolių, palikite šią tyrę tamsioje vietoje nusistovėti 12 valandų. Po to į mišinį įdėkite pusę kilogramo medaus, gerai išmaišykite ir palaikykite šaldytuve dar dvi savaites. Gerkite šio mišinio po valgomąjį šaukštą pusę valandos prieš valgį.

Kraujagysles valančios vaistažolės

* Užpilkite 100 g sausų debesylo šaknų buteliu degtinės, palikite kelias dienas, kol prisitrauks. Gerkite po 25 g tris kartus per dieną.

* Suberkite į stiklainį dvi stiklines krapų sėklų, du valgomuosius šaukštus susmulkintų valerijono šaknų ir užpilkite 1 litru verdančio vandens. Stiklainį šiltai apriškite ir palikite parą laiko prisitraukti. Po to į antpilą įdėkite dvi stiklines medaus ir gerai išmaišykite. Gerkite šio antpilo po valgomąjį šaukštą tris kartus per dieną pusvalandį prieš valgį.

* Arbatinį šaukštelį baltojo amalo žolės miltelių vakare suberkite į termosą ir užpilkite stikline verdančio vandens, palikite nusistovėti per naktį. Gerkite po du valgomuosius šaukštus du kartus per dieną 3-4 mėnesius.

* Nuskinkite pusę kilogramo seno (senesnio nei 5 metų) alavijo lapų, įdėkite į šaldytuvą ir palaikykite kelias dienas. Po to alavijo lapus, tris citrinas ir 1 nuvalytą česnako galvutę sumalkite ir į tyrę įdėkite 400 g medaus. Viską gerai išmaišykite. Gerkite po valgomąjį šaukštą rytais prieš pusryčius.

Gydomieji vaistažolių mišiniai

* Sumaišykite po 100 g beržo pumpurų, jonažolės ir smiltyninio šlamučio. Valgomąjį šaukštą vaistažolių mišinio užpilkite puse litro verdančio vandens ir palikite kelias valandas nusistovėti, po to nukoškite. Pusę antpilo nupilkite, įdėkite šaukštą medaus ir išgerkite prieš vakarienę, o kitą pusę taip pat paruošto antpilo truputį pašildykite ir išgerkite prieš pusryčius. Gydykitės, kol baigsis vaistažolių mišinys.

* Sumaišykite po 100 g ramunėlių, šlamučio, kraujažolių žiedų ir beržo pumpurų. Desertinį šaukštą mišinio užpilkite stikline verdančio vandens, 15 minučių pakaitinkite karšto vandens vonelėje, nukoškite. Gerkite po trečdalį stiklinės tris kartus per dieną pusę valandos prieš valgį. Gerkite, kol baigsis vaistažolių mišinys.

Geriant antpilus pagerės ir skrandžio, kepenų, inkstų darbas, pagreitės medžiagų apykaita.

Ne tik maistas

* Ruošdami maistą, naudokite papriką. Šis augalas padeda išvalyti kraujagyslėms, gerina kraujo apytaką, mažina kraujo krešamumą ir kraujo spaudimą.

* Penkis gramus lauro lapų užpilkite pusantros stiklinės vandens, pavirkite 5 minutes ant silpnos ugnies, po to nuovirą supilkite į termosą ir palikite prisitraukti 3-4 valandas, nukoškite. Išgerkite per 12 valandų po truputį, mažais gurkšneliais. Taip gydykitės 3 dienas, padarykite savaitės laiko pertrauką ir gydymosi kursą pakartokite. Šis gydymas padeda išvalyti kraujagysles, be to, gydo artritą.

* Vidines kraujagyslių sieneles padeda išvalyti agurkų sėklos.

* Sumalkite po l kilogramą salierų ir petražolių šaknų bei dvi citrinas ir įdėkite stiklinę medaus, gerai išmaišykite. Mišinį laikykite šaldytuve. Kasdien prieš pusryčius šio mišinio suvalgykite 2-3 šaukštus.

* Migdoluose yra medžiagų, minkštinančių kraujagysles bei gerinančių širdies darbą, todėl patartina kasdien suvalgyti nors po vieną migdolo riešutą.

Pasikaitinkite pirtyje

Kraujagysles valo kaitinimasis pirtyje. Pirtyje gerkite liepžiedžių, ramunėlių žiedų, aviečių bei žemuogių arbatos su medumi. Patartina kūną įtrinti medumi, sumaišytu su druska: 100 g medaus sumaišykite su 1 arbatiniu šaukšteliu druskos. Kiekvieną kartą, eidami iš kaitinimosi patalpos, apsipilkite visą kūną šaltu vandeniu.

Kraujagyslių sienelių stiprinimui

* Jei trūkinėja kraujagyslės, valgykite bet kurias miško uogas, vyšnias ir citrusinius vaisius. Šiose uogose ir vaisiuose gausu medžiagų, kurios stiprina kraujagyslių ir kapiliarų sieneles.

* Trapias kraujagysles patariama stiprinti raugerškiais. Raugerškio uogas užpilkite verdančiu vandeniu santykiu 1:10, palikite prisitraukti 40 minučių, gerkite vietoj arbatos. Be to, raugerškiai stiprina širdies raumenį ir mažina kraujo spaudimą.

* Valgykite daugiau lapinių salotų, nes jose yra daug vitaminų, kurie stiprina kraujagyslių sieneles.