Oficialu: Popovičius grįžta į „Žalgirį“
interviu

M.Popovič
M.Popovič
  © SCANPIX
ELTA
2011-08-27 08:12

Sutartis su 29-erių 185 cm įžaidėju pasirašyta vienam sezonui su galimybe pratęsti dar metams. M. Popovičius „Žalgiriui“ atstovavo 2006-2008 metais. Pastaruosius trejus metus žaidėjas praleido Kazanės „Uniks“ (Rusija) komandoje.

Į Lietuvą „Žalgirio“ legionierius atvyks sekmadienį, nes su Kroatijos rinktine ruošis 2011-ųjų Europos čempionatui. Alytuje M. Popovičius turės progą pasikalbėti ir su žalgiriečių strategu - Graikijos nacionalinės komandos vyriausiuoju treneriu Iliasu Zourosu.

Marko, kodėl nusprendei sugrįžti į „Žalgirį“? – Zalgiris.lt paklausėme kroato.

Atsakymas yra paprastas: krepšinio miestas, geriausi sirgaliai, man jau pažįstamas klubas ir dauguma žaidėjų. Tai buvo labai lengvas sprendimas. Turėjau pasiūlymų iš Rusijos, Ispanijos ir iš kitų valstybių, bet atsiradus galimybei vėl žaisti „Žalgiryje“, daugiau nebegalvojau ir nusprendžiau grįžti.

Kokie prisiminimai tau yra likę iš dviejų Kaune praleistų sezonų?

Buvo daug puikių akimirkų, bet kulminacija – komandos sutikimas Kaune, Rotušės aikštėje, grįžus iš Vilniaus, kai tapome Lietuvos čempionais. Tai buvo trečiasis trofėjus tą sezoną ir, kai iš Rotušės balkono išvydome tūkstantinę minią, man užgniaužė kvapą. Emocijos, kurias tada patyriau, yra kol kas ryškiausias prisiminimas iš mano karjeros. Tai tikrai visada liks mano atmintyje.

Ar rungtyniaudamas Kazanėje palaikėte ryšius su žalgiriečiais?

Taip, ypač su Mantu Kalniečiu. Planavau atvykti į jo vestuves, bet turėjau įsipareigojimų nacionalinei rinktinei. Tačiau jis atvyko į mano vestuves ir yra vienas geriausių mano draugų. Taip pat iki šiol bendrauju su aistruoliais iš „Žaliosios mirties“ klubo. Šis bendravimas tiesiog negalėjo nutrūkti, nes Kaune praleidau du geriausius savo gyvenimo metus.

Tavo emocijos tiesiog liedavosi senutėlėje Kauno sporto halėje. Ar būsi toks pats naujojoje „Žalgirio“ arenoje?

Nemanau, kad aš pasikeičiau. Sporto halę visada atsiminsiu. Tai – krepšinio istorijos dalis, kurioje „Žalgiris“ pasiekė daug puikių pergalių. Halė turėjo savo sielą. Tikiuosi, kad ir naujajai arenai pavyks įgauti panašią dvasią. Tam reikia, kad „Žalgirio“ arena visada būtų pilnutėlė. Ji daug didesnė, todėl negali būti puspilnė, kad pasiektume halės lygį. „Žalgirio“ arena turi būti sausakimša! Tikiu, kad savo žaidimu prikviesime daug žmonių į ją ir joje iškovosime daug naujų pergalių.

Kaip vertini „Žalgirio“ sudėtį? Ar žinai visas tarpsezonio naujienas?

Taip, domiuosi viskuo, kas vyksta „Žalgiryje“. Tai bus labai pajėgus kolektyvas su daug talentingų žaidėjų. Žinoma, viską turėsime įrodyti aikštėje. Turime tinkamai pasiruošti Eurolygos sezonui. Žiūrint į sudėtį, patekti į aštuntuką būtų minimalus tikslas.

Kaip sekasi su Kroatijos nacionaline rinktine ruoštis Europos čempionatui?

Manau, esame pasiruošę. Mūsų tikslas – patekti į ketvirtfinalį ir tikimės, kad jame Lietuva nebus mūsų varžovė. Aš pasiruošimo metu buvau patyręs smulkių traumų, bet dabar viskas gerai. Labai džiaugiuosi, kad Europos čempionatas vyks Lietuvoje.