Automobilių krosas: nepatinka „įšilę“ teisėjai – nevažiuokit

Lenktynės
Lenktynės

Įšilę teisėjai ir „moteriška“ taurė vyrukui?

„Renginys stebino neorganizuotumu: nors dalyvių registracijos kaina buvo net 50 litų, nebuvo nei komentatorių, nei muzikinio fono pertraukos metu. Visos pramogos – žalieji stogeliai, po kuriais svečiai ir varžybų teisėjai smaginosi alumi. Pastarieji, matyt, persiragavę, jau sunkiai ir vėliavėles kilnojo, arba net jų nerodė.

Seniai esame girdėję apie Joniškio sportinius interesus ir „sąžiningą“ žaidimą prizus atiduodant saviems, tačiau ypatingai nustebino faktas, kai dviejų litrų klasės varžybose III vietą užėmęs vaikinukas tiesiog buvo diskvalifikuotas. Paklausus, už ką, teisėjai vis siuntinėjo vienas pas kitą, neduodami atsakymo, tuomet, matyt, greitai susigalvoję priežastį, teigė, jog jis stumtelėjęs varžovo automobilį varžybų metu. Paklausus apie tai varžovo, šis tik neaiškiai numykė ir siuntė aiškintis su teisėjais. Matyt, saviškiams, joniškiečiams ir biržiečiams, labiau reikėjo taškų“, – skundėsi Alfa.lt skaitytoja.

Pasak jos, daugelis varžybų dalyvių piktinosi, kad čia laimi tik savi, bet bandymas pasikalbėti su renginio organizatoriais naudos nedavė.

„Įstrigo ir žeminantis požiūris į jaunių varžybas. Ant nugalėtojo paauglio taurės buvo rašoma: „Iškovojusiam pirmąją vietą moterų klasėje“. Matyt, organizatoriai bandė prastumti seną laimėjimą. Taupumo sumetimais. Vaikinukas, patenkintas pirmąja vieta, turės slėpti taurę nuo bendraamžių.

Taip ir neprisistatęs varžybų organizatorius, paklaustas vardo ir pavardės, nuleido akis, nusuko galvą ir tarė: „Aš jums per didelis žmogus, kad galėčiau skayti savo vardą“. Turėjome tik vieną palinkėjimą jam: keisti požiūrį ir varžybų teisėjus, ar bent jau juos išblaivyti, kad prieš diskvalifikuodami spėtų nors vėliavėlę pakelti“, – situacija nebuvo patenkinta Toma.

Vyriausias teisėjas: nepatinka, tegul nevažiuoja!

Varžybų vyriausiasis teisėjas, Biržų ekstremalaus sporto klubo pirmininkas Vidmantas Norkevičius į situaciją reagavo taip pat emocingai, kaip ir problemas išklojusi skaitytoja. „Ant taurės buvo užrašyta „Iškovojusiam pirmąją vietą jaunimo ir moterų klasėje“, o ne „moterų klasėje“, tai didžiulis skirtumas, – griežtai nukirto vyras, nesileidęs į kalbas apie tai, ar Aukštaitijos mėgėjų kroso čempionato organizatoriai jį surengė ne visai sklandžiai. – Jei jiems nepatinka, tegul nevažiuoja!“

Pasiteiravus, kodėl taip nerūpestingai žiūrima į varžybų dalyvius, V. Norkevičius pasipiktino: „Atvažiuoja žmonės... Ar jie nesuprato, kad yra taisyklės, už kurių nesilaikymą baudžiama? Paprasčiausiai aš to klausimo nebenoriu komentuoti, ačiū!“

Tuo tarpu Rokiškio ekstremalaus sporto klubo pirmininkas Robertas Strumskys, kurio klubo nariai taip pat dalyvavo čempionate, skundų dėl jo organizavimo nesklandumų sakė negirdėjęs: „Aš pats ten nebuvau, bet maniškiai nesiskundė. Tik nepasisekė mums“.