Saulės energija varomi automobiliai – gamintojų ateities vizija?

Automobiliai
Automobiliai
  © EKO redakcija
„EKO redakcija“
2011-08-23 15:00

Elektromobilių ir jų komponentų gamybai būtina anglis, kuri gamtai kelia nemažesnį pavojų nei nafta ar perdirbti jos produktai. Norėdami apriboti šių komponentų naudojimą, „Ford“ gamintojai ryžtingai ėmėsi naujos koncepcijos – 2012 metais jie tikisi pristatyti naująjį „Ford Focus“ sedaną, kuriame bus įdiegta saulės energija varoma sistema. Pastaraisiais metais „Ford“ gamintojai bendradarbiauja su saulės elementus ir kitus saulės energijos komponentus gaminančia „SunPower“ kompanija. Žurnalistams žinoma, jog kompanija naujajam „Focus“ modeliui planuoja pagaminti saulės energiją surenkančius stoglangius, praneša „USA Today“.

„Taip, tai tiesa, jūs vairuosite saulės energija varomą automobilį“, – užtikrino „SunPower“ generalinis direktorius ir pridūrė, jog klientai jau anksčiau jo klausinėdavo apie galimą saulės energijos panaudojimą automobilių pramonėje kaip būdą padidinti jų galingumą.

Ant automobilio stogo planuojamos montuoti plokštelės automobiliui tieks elektrą. Ši sistema veiks panašiai kaip namų sąlygomis išgaunant saulės energiją – per specialias įmontuotas plokšteles, kurios saulės spindulius pavers elektra. Tačiau norint įgyvendinti užsibrėžtą planą bendradarbiaujantiems gamintojams būtina užtikrinti nenutrūkstamą saulės energijos tiekimą, kuris sugeneruotų užtektinai elektros, kad per mėnesį automobilis nuvažiuotų ne mažiau kaip 2000 kilometrų. Toks tikslas pasiekiamas, bet dėl jo teks paplušėti. „SunPower“ ant naujojo „Focus“ kėbulo planuoja įtaisyti 11 kolektorių, kurių visų plotas sieks per 40 kvadratinių metrų. 2,5 kilovatų sistema per metus turėtų išgauti apie 3000 kilovatvalandžių elektros energijos.

Automobilis nebus pigus, manoma, jog vien saulės paketas kainuos per 10 tūkst. dolerių (apie 15 tūkst. litų). „The Green Car Journal“ žurnalo leidėjo Rono Cogano nuomone: „Tai puikus rinkodaros pavyzdys, kadangi saulės energija varomi automobiliai pritrauks daugybės žmonių dėmesį ir privers susimąstyti tuos, kurie skeptiškai žiūrėjo į automobilius dėl taršos.“