Kirkilas bandys įtikinti konservatorius dėl Gamtinių dujų įstatymo

G.Kirkilas
G.Kirkilas
  © Tomas Černiševas
BNS
2007-01-23 17:37

Gamtinių dujų kainų nereguliavimas didiesiems vartotojams užtikrina mažesnes jų kainas šalies gyventojams, dar kartą pareiškė premjeras Gediminas Kirkilas.

Jis teigė ketinantis kalbėtis su Vyriausybę dėl dujų kainų nereguliavimo kritikuojančiais konservatoriais, kurie užsiminė ketinantys nutraukti paramą mažumos Vyriausybei. G. Kirkilas ketina kalbėtis apie tai, ar jie ir toliau palaikys tokį Gamtinių dujų įstatymo variantą, kuris padidintų dujų kainas vartotojams.

„Ruošiuosi dar kartą susitikti su konservatorių frakcija ir tiesiai šviesiai paklausti, ar mes tikrai esame pasiruošę didinti kainas buitiniams vartotojams, priimdami tokį sprendimą. Aš labai aiškiai išdėsčiau savo poziciją, ir čia nėra jokių „Dujotiekanų“ ar „Gazprom“ rėmimas, kaip kai kas kalba. Situacija yra tokia, kokia yra, – yra toks susitarimas šiuo metu“, – interviu Lietuvos radijui antradienį tvirtino premjeras.

G. Kirkilas toliau tikino, jog Vyriausybei svarbiausia, kad nedidėtų gamtinių dujų kainos gyventojams.

„Rinkoje dujų kainos dabar yra didesnės, nei moka Lietuva. Netiesa, ką kalba mūsų kai kurie parlamentarai, kad latviai už dujas moka mažiau. Aš neseniai viešėjau Latvijoje ir kalbėjausi su jų premjeru. Mūsų kainos kol kas yra mažesnės būtent dėl sutarties su „Gazprom“. Todėl Vyriausybė siekia pirmiausia apsaugoti daugiau nei 1 mln. vartotojų, kad jiems nekiltų dujų kainos“, – sakė G. Kirkilas.

Prieš kelerius metus privatizuojant „Lietuvos dujas“, Vyriausybė Rusijos koncernui „Gazprom“ pažadėjo, kad nereguliuos kainų laisviesiems vartotojams, o šis iki 2008 metų nedidins dujų kainų Lietuvai. Tačiau Seimui jau kelerius metus delsiant priimti Gamtinių dujų įstatymą, dujų kainas Lietuvai „Gazprom“ smarkiai didina jau nuo 2006-ųjų pradžios.

Seimui praėjusią savaitę balsavus už pataisą, įteisinančią dujų kainų reguliavimą laisviesiems vartotojams, Vyriausybė užblokavo tolesnį įstatymo priėmimą. Toliau jį ketinama svarstyti kovo mėnesį.

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos duomenimis, „Gazprom“ netiesiogiai valdomai dujų importo bendrovei „Dujotekana“ šilumos tiekimo įmonės nuo šių metų pradžios moka maždaug 245 JAV dolerių už 1000 kubinių metrų.

Vokietija už Rusijos dujas šiuo metu moka 250–260 JAV dolerių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.