Žymi baltarusių žurnalistė Lietuvos prašo politinio prieglobsčio

Natalja Radina ( charterg97.org. nuotr.)
Natalja Radina ( charterg97.org. nuotr.)
ELTA
2011-08-08 12:32

Žymi baltarusių žurnalistė Natalja Radina Lietuvos prašo politinio prieglobsčio. Apie tai ji pranešė straipsnyje, pirmadienį publikuotame jos redaguojamame tinklalapyje charterg97.org.

N. Radina yra viena iš kaltinamųjų byloje dėl masinių riaušių 2010 m. gruodžio 19 dieną, kilusių protestuojant dėl prezidento rinkimų rezultatų.

Pasak N. Radinos, ji, padedama draugų, sugebėjo išvykti iš Baltarusijos.

Jau balandžio 1 dieną žurnalistė buvo Maskvoje. Tiesa, be dokumentų – jie liko Valstybės saugumo komitete.

Gauti naujus dokumentus N. Radinai pavyko tik padedant Jungtinių Tautų (JT) Aukščiausiojo Pabėgėlių komisariato valdybai Rusijoje.

Po to, kai JT pripažino N. Radinos pabėgėlio statusą, pirmoji valstybė, kuri suteikė jai tarptautinę paramą, buvo Nyderlandai. Liepos 28 d., sutvarkiusi visus reikalingus dokumentus, ji išskrido iš Maskvos į Amsterdamą.

„Esu labai dėkinga Nyderlandams už išgelbėjimą, bet po trijų dienų aš išvykau į Lietuvą. Po prezidento rinkimų tinklalapis charter97.org buvo užregistruotas šioje šalyje, čia dirba mano kolektyvas ir deramai vykdyti savo, kaip redaktorės, funkcijas šiandien aš galiu tik Vilniuje. Rugpjūčio 4 d. aš paprašiau Lietuvos politinio prieglobsčio“, – pranešė N. Radina.

N. Radina nuo 2010 m. gruodžio 20 d. iki 2011 m. sausio 28 d. išbuvo KGB tardymo izoliatoriuje, po to buvo paleista, paėmus jos rašytinį pasižadėjimą neišvykti.