Lietuvos kultūrininkai kreipėsi į prezidentę dėl duomenų apie Baltarusijos pilietines organizacijas atskleidimo

Dalia Grybauskaitė
Dalia Grybauskaitė
  © Augustas Didžgalvis
Alfa.lt
2011-08-08 10:27

Jame prezidentės prašoma paaiškinti, kodėl duomenų atskleidimas ir šios informacijos patvirtinimas yra vadinamas „įprasta procedūra“.

„Lietuvos pareigūnai viešai patvirtino, kad jie suteikė duomenis Baltarusijos režimui apie baltarusių pilietinių organizacijų ir jos narių turimas bankų sąskaitas Lietuvoje. Pasak pareigūnų, tai yra „įprasta procedūra“. Lietuvos valdžios duotais duomenimis remdamasis, Baltarusijos režimas ėmėsi represijų prieš savo piliečius. Praėjusį ketvirtadienį, rugpjūčio 4 dieną, Lietuvos valdžios institucijoms padedant Minske buvo suimtas žmogaus teisių centro „Viasna“ vadovas Alesis Beliackis“, – rašoma laiške.

Anot visuomenininkų, tokių prašymų būdavo ir anksčiau, tačiau suteikti informaciją buvo atsisakoma, todėl yra prašoma paaiškinti, ar kažkas pasikeitė.

„Žinoma, kad ir anksčiau Baltarusija tokios informacijos prašydavo. Tačiau Lietuvos pareigūnai jos neteikdavo. Todėl raginame Lietuvos piliečiams paaiškinti, kodėl mūsų valdžios pozicija pasikeitė. Save gerbiančioje valstybėje tokį apgailėtiną sprendimą priėmę pareigūnai privalo būti įvardyti, o prie jo prisidėję politikai prisiimti politinę atsakomybę“, – rašo visuomenės veikėjai.

Laišką jie baigia klausimu prezidentei: „Ponia Prezidente, mums gėda dėl Lietuvos valdžios veiksmų. O Jums?“

Atvirą laišką pasirašė: Liudvikas Jakimavičius, Darius Kuolys, Vytautas V. Landsbergis, Gintautas Mažeikis, Romas Pakalnis, Valdas Papievis, Kornelijus Platelis, Romas Sakadolskis, Arūnas Sverdiolas ir Saulius Žukas.