Mano vardas – Svaigulys

Raidės
Raidės
Žurnalas „Tik vyrams“
2011-08-05 10:19

♂ Brachmatrui (pavardė) iš Indijos tėvai suteikė vardą iš 1 478 raidžių. Norint jį perskaityti, reikia bent dešimties minučių. Varde — istorinių vietovių pavadinimai, garsių diplomatų, teologų, mokslininkų pavardės ir nežinia kas. Mulkio, kuris indo vardą žinotų atmintinai ir sugebėtų jį ištarti, vis dar nėra.

♂ Rusijoje, Nižni Tagil mieste, Nepriklausomybės dieną gimusią dukrelę pavadino trumpai ir aiškiai — Rusija.

♂ Havajuose vienoje iš Honolulu mokyklų panoro mokytis vietinio restorano savininko dukrytė. Bet jos vardo ir pavardės niekaip nesugebėjo įrašyti į klasės žurnalą. Mokytis norinčią mergaitę vadino NAPU AMO CHALA ONA ONA ANEKA VECHI VECHI ONA CHIVEA NEVA VAVA KECHO ONKA KACHE CHEA LEKE EA ONA NEI HANA NIA KEKO OA OGA VAN IKA VANCHAO. Lietuviškai tai skambėtų maždaug taip: „Havajus išilgai ir skersai savo nuostabiais kvapais pradeda užpildyti gausybė nuostabių kalnų ir slėnių gėlių!“

♂ Bet ne tik tėvai savo vaikus pakrikštija taip išmintingai. 1870-aisiais vieno išdidaus Velso miestelio gyventojai savo kaimą pavadino LIANFAIRPWLLGWYNGYLLGOGERYCHWYRNDROBWLLLLANTYSILIOGOGOGOCH, vien tam, kad „nė vienas sušiktas anglas“ negalėtų jo ištarti. Tiesa, 3 400 miestelio gyventojų pavadinimą ištardavo nesunkiai, tuo labiau kad lietuvių emigrantų taip ir nesulaukusi vietovė vadinosi „Šventos Marijos bažnyčia, esanti Baltojo riešutyno krūmuose, greta galingo krioklio, krentančio prie Raudonosios įdubos ir šventojo Taisilio bažnyčios“.

♂ Visiems žinomas Tailando Bankokas pavadintas taip tik dėl mūsų, kad tardami tikrąjį šio didmiesčio pavadinimą — KRUNGTEP MACHA NAKORN AMON RATTANAKOSIN MACHANINODRA AJUTTAJA MACHADILOK POP NOPRARAT RATCTANI BURIROM UDOMRATNIVET MACHASATAN ADOMPIMAN AVANSATIP SAPKAKATIJA VISANUKKAMPASIT, nenusilaužtume liežuvio. Va čia tai sostinė, va čia tai sostinės pavadinimas.

♂ Sąlyginai ne taip seniai Prancūzijoje gyveno šeima, kurios pavardė buvo 1792, o keturi sūnūs buvo pavadinti mėnesių vardais. Įsivaizduokite: Sausis 1792, Vasaris 1792, Kovas 1792 ir Balandis 1792. Paskutinis šios šeimos palikuonis „ponas Kovas 1792 mirė 1904-ųjų rugsėjį.

♂ Psichologas Džonas Treinas sudarė įdomiausių JAV gyventojų vardų sąrašą. Pavyzdžiui, Mai šeima iš Naujojo Orleano savo dukras pavadino Mū, Vū ir Gū, o Džeksonai iš Čikagos savo penkis vaikelius pakrikštijo taip: Meningitas, Laringitas, Apendicitas, Peritonitas ir Tonzilitas.

Tad tokie vaikų vardai kaip Princesė Diana ar Hamletas yra tik nekaltas tėvelių šėliojimas.