Rugpjūčio karščiui atvėsinti – šeši islandiški filmai

Islandiškas filmas „Eleven men out“
Islandiškas filmas „Eleven men out“
  © Organizatoriai
Alfa.lt
2011-08-03 14:11

Kino centre „Skalvija“ šią savaitę rodomi filmai – tai žinomų islandų režisierių ir visai jaunų kūrėjų darbai, sukurti 1995-2005 metais. Visų filmų seansai prasideda 17 val.

Bene geriausiai islandišką kiną reprezentuos vieno garsiausių islandų režisieriaus Fridriko Thóro Fridrikssono filmai. „Visatos angelai“ papasakos apie jaunuolio, atsidūrusio psichiatrinėje ligoninėje,gyvenimą.

Dėl gilaus psichologiškumo, šis filmas lyginamas su Milošo Formano „Skrydžiu virš gegutės lizdo“. Kitas režisieriaus filmas „Šaltas karštis“ buvo rodytas begalėje festivalių visame pasaulyje ir susilaukė milžiniško susidomėjimo, nes jame, per svetimšalio, atvykusio į Islandiją ir ieškančio kelio savęs link, atskleistas Islandijos atšiaurus grožis ir šios šalies unikalumas.

Režisierės Kristín Jóhannesdóttir filmas „Kaip rojuj“ nukels į 1936 m. atokią Islandijos vietovę, kur dedasi keisti dalykai.

Taip pat bus parodyti du jauno ir perspektyvaus režisieriaus Róberto I. Douglaso filmai. Pirmasis – „Pašalinti iš aikštės“ apie homoseksualių vyrų futbolo komandą, kuri bando prasimušti heteroseksualioje „macho“ visuomenėje.

Kitas režisieriaus filmas „Islandiška svajonė“ pasakoja apie ne itin vykusį jaunuolį, kuris pragyvenimui užsidirba iš nelegalių cigarečių.

Režisierės Sólveig Anspach drama „Audringas oras“ papasakos apie dviejų jaunų moterų: psichiatrės ir jos pacientės artimus santykius.

ARTscape - tai ilgalaikis tarpdisciplininis projektas pristatantis Europos šalių savičiausius šiuolaikinio vaizduojamojo meno, kino ir džiazo atstovus bei jų kūrinius.

Galerijos „Vartai“, festivalio „Kino pavasaris“ bei Vilniaus džiazo festivalio surengta intensyvi iki 2012 metų truksianti programa supažindins lietuvius su pristatomų šalių meninės pasaulėžiūros ypatumais. Trys skirtingos medijos – vizualinis menas, kinas bei muzika - nubrėš aiškias dinamiškų kultūrinių procesų diagramas.