„Ryanair“ nori išstumti „Wizz Air“ iš Vilniaus?
„Wizz Air“ komentaras

Ryanair
Ryanair
  © Andrius Vaitkevičius

„Ryanair“ pardavimo ir rinkodaros vadovė Lietuvai Katarzyna Gaborec pranešė, jog tiesioginis maršrutas į Ispanijos šiaurės rytuose esančią Katalonijos regiono sostinę Barseloną nuo spalio 30 d. bus vykdomas du kartus per savaitę – trečiadieniais ir sekmadieniais.

Barselona prisijungs prie esamo „Ryanair“ maršrutų iš Vilniaus tinklo, į kurį įeina skrydžiai į Dubliną, Milaną, Romą, Bremeną bei Barselonos Žironos ir Londono Stanstedo oro uostus.

„Mes labai džiaugiamės savo sėkme Vilniuje ir tikimės, kad naujasis maršrutas bus toks pat efektyvus, kaip ir šeši ankstesnieji“, – pranešime spaudai teigė K. Gaborec.

Jau skelbta, kad „Ryanair“ žiemos sezono metu du kartus per savaitę pradės skraidyti iš Kauno į Eindhoveno oro uostą Nyderlanduose.

„Ryanair“ skelbiasi per dieną vykdanti daugiau nei 1500 skrydžių iš 45 bazių, daugiau nei 1300 pigių skrydžių maršrutų 27 šalyse – iš viso 160 vietų. „Ryanair“ lėktuvų parką sudaro 272 nauji „Boeing“ 737-800 lėktuvai, o užsakyta dar 40 naujų, kurie bus pristatyti per ateinančius metus. „Ryanair“ komandą šiuo metu sudaro daugiau nei 8 500 darbuotojų, o per ateinančius fiskalinius metus planuojama skraidinti apie 75 milijonus keleivių.

Nesnaudžia ir dairosi naujų galimybių

Iš Vilniaus oro uosto „Ryanair“ pradėjo skraidyti po to, kai skrydžius iš sostinės pradėjo rengti kita pigių skrydžių bendrove save vadinanti „Wizz Air“.

Pasak Balazso Varro, „Wizz Air Hungary“ komunikacijos vadovo, bendrovė savo veikla Vilniuje „kol kas yra patenkinta“.

„Vilniaus oro uoste mes esame rinkos lyderiai ir tas faktas, kad kiti mus nori imituoti, mums tik paglosto širdį“, – portalui Alfa.lt konkurentų „Ryanair“ planus iš Vilniaus skraidyti beveik tais pačiais maršrutais kaip ir „Wizz Air“ komentavo B. Varro.

„Wizz Air“ be kitų krypčių iš Vilniaus skraido ir į minėtąjį Barselonos El Prat de Llobregat oro uostą, o nuo antradienio pradėjo skraidinti keleivius iš Vilniaus į Dortmundą.

„Mes įvertinome skrydžių paklausą į šį Vokietijos miestą, todėl ir atidarėme naują maršrutą. Iš Dortmundo jau vykdome daug skrydžių į kitas Europos šalis, todėl nusprendėme sujungti Lietuvos sostinę su vienu didžiausių gyventojų skaičių turinčiu regionu Europoje“, – komentavo B. Varro.

„Wizz Air“ atstovas tikino, jog bent jau kol kas jokių pokyčių žiemos tvarkaraštyje neturėtų būti ir kad bilietai internetu pagal jį jau parduodami. Jis tiesiogiai neatsakė, ar numatomi nauji kompanijos maršrutai iš Vilniaus, tepasakydamas, jog kompanija nuolat ieško naujų krypčių, tarp jų ir iš Vilniaus, tad esą tokios galimybės atmesti nereikėtų.

B. Varro teigimu, „Wizz Air“ maršrutais keleivių susidomėjimas yra iš abiejų pusių, tad keliaujančiųjų skaičius tiek į Vilnių, tiek iš Vilniaus yra daugmaž vienodas.