Golovatovas įtariamas sistemiškai žudęs ir žalojęs civilius

M. Golovatovas
M. Golovatovas
  © Archyvas
BNS
2011-07-21 18:16

„Asmuo yra įtariamas, kad 1991-ųjų sausio 11-29 dienomis, būdamas komunistų partijos nariu, tyčia, įgyvendindamas kitos valstybės, Sovietų Socialistinių Respublikų Sąjungos, politiką ir siekdamas neteisėtai pakeisti Lietuvos valstybės konstitucinę santvarką kartu su (tekstas praleistas - BNS), elgdamasis su žmonėmis tarptautinės teisės draudžiamais būdais ir motyvais, didele apimtimi ir sistemiškai puolė civilius ir žudė juos, taip pat padarė žymių sveikatos sutrikdymų, persekiojo Lietuvos Respublikos piliečius dėl politinių ir nacionalinių motyvų, draudžiamų tarptautinės teisės, taip pat kankino žmones, neteisėtai suimdavo, sulaikydavo ar kitaip atimdavo jų laisvę, kuomet toks laisvės atėmimas nėra pastebimas, ir taip pat nepateikė informacijos apie tų žmonių buvimo vietą“, - rašoma dokumente.

Taip pat rašoma, kad įtariamieji pagal iš anksto paruoštą sudėtingą planą nužudė 14 žmonių, 31-ą rimtai sužalojo, 33-ims neteisėtai atėmė laisvę, o apie 18-os neteisėtai sulaikytųjų buvimo vietą nepranešė. 15 asmenų įtariamieji bandė neteisėtai atimti laisvę.

Įtariamieji, remiantis prašymu, didele apimtimi ir turėdami politinių bei nacionalinių motyvų sistemiškai persekiojo Lietuvos piliečius, kurie gynė šalies laisvę ir nepriklausomybę.

M.Golovatovui įrašyta galima laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė.

Vienos oro uoste praeitą ketvirtadienį sulaikytas M.Golovatovas paleistas nepraėjus nė parai. Lietuvoje jis įtariamas nusikaltimais žmoniškumui, nes vadovo televizijos bokštą 1991 metų sausį šturmavusiam „Alfa“ būriui. Tuomet per sovietų kariškių veiksmus prieš beginklių žmonių minią žuvo 14 žmonių, per tūkstantį buvo sužeisti.

Europos žmogaus teisių teismas yra patvirtinęs, kad Lietuva yra teisingai nuteisusi kelis asmenis Sausio 13-osios byloje.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.