Asadauskaitė nušluostė nosį Rimšaitei ir iškovojo Pasaulio taurės sidabrą!
jos komentaras

Laura Asadauskaitė

Šiandien Londone, Didžioje Britanijoje, vykusiose moterų šiuolaikinės penkiakovės Pasaulio taurės finalo varžybose vienintelė Lietuvos atstovė 27 metų Laura Asadauskaitė iškovojo antrą vietą ir sidabro medalį.

L. Asadauskaitė (5284 tšk.), kuri paskutinę jungtinę šaudymo ir kroso rungtį pradėjo tik 11-ta ir nuo lyderės buvo atsilikusi net 35 sekundėmis, vienu metu jau net buvo išsiveržusi į priekį, bet rungties pabaigoje daugiau jėgų buvo išsaugojusi vokietė Lena Schoneborn, kuri ir nugalėjo.

Mūsiškė buvo per plauką nuo olimpinio kelialapio į Londoną, kuris atiteko tik varžybų čempionei L. Schoneborn (5308 taškai), apgynusiai praėjusiais metais iškovotą titulą. Bronzos medalį laimėjo prancūzė Elodie Clouvel (5252 tšk.).

Visi L. Asadauskaitė dar turės progų užsitikrinti bilietą į Londoną – lietuvės tai galės padaryti mėnesio pabaigoje vyksiančiame Europos čempionate arba pagal reitingą.

L. Asadauskaitės rezultatai atskirose rungtyse: fechtavimasis – 5 vieta, plaukimas – 20, jojimas – 27, šaudymas ir krosas – 3 vieta.

Lietuvė po varžybų buvo labai patenkinta savo rezultatu, bet žadėjo stengtis, kad Londono olimpiadoje viskas būtų dar geriau.

„Aš esu labai laiminga, kadangi iškovojau sidabro medalį. Jis man – po labai ilgos pertraukos, todėl tikrai labai džiaugiuosi. Manau, kad ši diena man yra pati sėkmingiausia ir laimingiausia šiais metais.

Mano šeima irgi turėtų būti labai patenkinta, nes ji už mane sirgo ir palaikė mane. Tačiau tikiuosi, kad olimpinėse žaidynėse startuosiu dar stipriau“, – sakė ji.

Kita buvusi lietuvė 23 metų Donata Rimšaitė, šiuo metu atstovaujanti Rusijai, finišavo tik 30-ta. D. Rimšaitei (4696 tšk.) prieš lemiamą rungtį buvo gana geroje pozicijoje – penkta ir turėjo tik 23 sek. deficitą, tačiau pasirodė itin nesėkmingai ir nusmuko žemyn net per 25 pozicijas. Tiesa, tikriausiai ji patyrė traumą, nes po finišo šlubčiojo.

Primename, kad šeštadienį vykusiose vyrų varžybose abu Lietuvos penkiakovininkai į dešimtuką nepateko – 24 metų Justinas Kinderis užėmė 14 vietą, o 38 metų Edvinas Krungocas buvo priverstas tenkintis paskutine, 36-ąja, vieta.