„Thin Lizzy“ koncerte - žilagalviai Lietuvos rokeriai
papildyta 21.35- naujos nuotraukos

Thin Lizzy koncertas
Thin Lizzy koncertas
  © Tomas Vinickas
Inga Labutytė | Alfa.lt
2011-07-05 20:49

Koncertą rengi nuspręsta ne didžiulėje arenoje, o „Forum Palace“ rūmuose – organizatoriai tvirtino, jog grupės nariai yra pripratę prie įvairių koncertų – ir didžiuliuose vasaros festivaliuose, ir mažesnių erdvių salėse.

Rokerius apšildė pora dešimtmečių trumpiau sceną trypiantys Lietuvos roko grandai – grupė „Poliarizuoti stiklai“. Ši grupė pakankamai punktualiai pradėjo koncertą ir kvietė visus atvykti jų paklausyti ir į „Tamstos muzikos“ festivalį. „Turbūt daugelis iš čia esančių ten važiuos“, - agitavo grupės vokalistas Šarūnas Mačiulis.

reklama

„Poliarizuoti stiklai“ grojo garsiausias savo dainas: „Aleliuja“, „Stasė“, „Aloyzai“, „Medžiai be lapų“.

Vokalistas vieną dainą paskyrė simboliniam savo įsivaizduojamam klausytojui Aloyzui.

Rokeris nepamiršo ir nedidelėje salėje susirinkusių dailiosios lyties atstovių. Daina buvo skirta visoms - mėlynakėms, rudakėms, blondinėms, brunetėms netgi raudonplaukėms. „Poliarizuoti stiklai“ moterims skyrė dainą „Stasė“. Tokiu pat pavadinimu išleistas ir paskutinysis, atgimimą žymintis grupės albumas.

„Dabar bus dainelė, be kurios ir „apšildymas“ būtų ne toks šiltas. Nors metų laikas ir ne tas, bet pažiūrėjus pro langą atrodo, kad medžiai tuoj mes lapus“, - konstatavo „Poliarizuotų stiklų“ vokalistas pristatydamas visų roko mėgėjų atmintinai niūniuojamą dainą „Medžiai be lapų“.

„Mes susitikome kartą... ne paskutinį“, - tokiais žodžiais legendinė Lietuvos roko grupė užbaigė savo pasirodymą.

Atrodo, kai kurie į „Forum Palace“ koncertų salę susirinkę klausytojai abiejų grupių klauso taip pat ne vieną dešimtmetį. Likus keliolikai minučių iki festivalio publikoje buvo girdėti pasigyrimai dėl turimų airių rokerių vinilų, o ne vieno klausytojo galvą puošė žilos „kasos“.

Grupės „Thin Lizzy“ branduolį ir smogiamąją jėgą sudaro trys originalios sudėties nariai: gitaristas Scottas Gorhamas, klavišininkas Darrenas Whartonas ir būgnininkas Brianas Downey. Šią solidžią kompaniją papildo ne mažiau žinomi roko muzikantai: pagrindinis vokalistas ir gitaristas Ricky Warwickas ir boso gitaristas Marco Mendoza.

Vieną savo gitaristų „Thin Lizzy“ pasiskolino iš kitos ne mažiau žinomos grupės „Guns‘n‘Roses“. Lietuvoje koncertuoja šios rokerių kompanijos narys – gitaristas Richardas Fortusas.

Į koncertą grupę atsekė netgi keli gerbėjai iš Airijos.

Koncertą nenuoramos rokeriai pradėjo kriokdami „Are you ready?“ („Ar jūs pasiruošę?“ aut. past.)

Grupės nariai neeikvojo laiko kalboms, tik kvietė klausytojus ploti į ritmą ir dovanojo viena už kitą griausmingesnes dainas.

„Sveiki Vilniau, čia „Thin Lizzy“, mes Lietuvoje pirmą kartą“, - po kelių dainų prisipažino tatuiruotas vokalistas Ricky Warwickas riebiai airiškai nusikeikdamas.

„Leiskite Jums pristatyti labai nuostabią asmenybę. Tiesiai iš Meksikos atvykusį Marco Mendoza“, - taip pat garsų grupės bosistą pristatė „Thin Lizzy“ lyderis. Įpusėjus koncertui vienas jauniausių kolektyvo narių prasisagstė marškinius ir klausytojams demonstravo raumeningą krūtinę.

Kai kurias dainas „Thin Lizzy“ pradėdavo groti tamsoje ir išnirdavo iš scenoje tvyrančių dūmų.

Muzikantai šėlo scenoje taip, tarsi būtų jaunesni bent dvidešimtmečiu. Šiuo metu daugeliui grupės muzikantų artėja arba jau prabėgo 50-mties metų jubiliejus.

Koncertui įpusėjus grupės vokalistas entuziastingai pristatė iš Šiaurės Velso kilusį grupės senbuvį, klavišininką Darreną Whartoną. Tuomet „Thin Lizzy“ sugrojo bene vienintelę lėtą vakaro dainą „Still in love with you“. Šio kūrinio metu grupė „pravirkdė“ visas scenoje buvusias gitaras.

Scenai paskendus smaragdinės spalvos žibintų šviesoje grupė atliko dar vieną juos ilgus metus garsinantį kūrinį „Whiskey in the jar“. Deja, šios dainos šlove seniesiems rokeriams dabar jau tenka dalytis su kita gitaras puikiai valdančia grupe „Mettalica“.

„Kaip apibrėžtumėt rokenrolo biblioteką? O rokenrolo „blogą berniuką“? Tai lengva! Štai čia, scenoje – gitaristas Scottas Gorhamas!!!“, - dar vieną grupės narį pristatė vokalistas R. Warwickas.

„Ačiū Jums, dar paplokite geriausiam ir vieninteliam būgnininkui šiame sušiktam pasauly – Brianui Downey“, - savo stiliumi paskutinįjį grupės veteraną pristatė vokalistas.

Artėjant koncerto pabaigai kolegos paliko būgnininką Brianą Downey vieną scenoje ir leido jam pademonstruoti, jog ir 60-metis dar sugeba „sutrenkti“ publiką klykti priverčiantį solo.

Išdaliję šiek tiek gitarų mediatorių „Thin Lizzy“ nugriaudėjo dar viena grupės skiriamuoju ženklu tapusia daina „The boys are back in town“.

„Vilniau, jūs buvote fantastiški. Berniukai dar grįš į šį miestą“, - žadėjo grupės lyderis ir vokalistas Ricky Warwickas.

Negausiai publikai teko paplušėti balsais ir plojimais, kad sugrąžintų pasiutusius rokerius į sceną. Paskutinėmis koncerto dainomis tapo geriausi grupės kūriniai - „Killer on the loose“ ir „Rosalie“ bei „Black Rose“.

Prieš užbaigdamas koncertą Ricky Warwickas dar patikrino lietuvių balsą užduodamas kokią nors melodiją ir prašydamas ją atkartoti. Dar sykį nusikeikęs rokeris konstatavo, jog lietuvių vokaliniai sugebėjimai - puikūs.

Grupę drąsiai galima vadinti roko legenda, ne vien dėl to, kad jie jau eilę metų nepraranda ne tik populiarumo, bet ir energijos groti. Tiesa 1984-aisiais grupė buvo nutarusi atsisveikinti su savo gerbėjais, tačiau vėliau neiškentusi ir vėl susibūrė. Deja, jiems teko pakelti keletą skaudžių netekčių: amžino atilsio iškeliavo grupės įkūrėjas, vokalistas ir bosistas Philas Lynottas bei visai neseniai - gitaristas Gary Moore Šiuo metu grupės „Thin Lizzy“ sąskaitoje – dvylika studijinių albumų.

Savo koncertinį turą pradėję birželio pradžioje, po šio koncerto rokeriai skris į Helsinkį, Suomiją.

 

 

 

 

 

„Thin Lizzy“ koncerte - žilagalviai Lietuvos rokeriai

Thin Lizzy koncertas
+16