Amerikietė tinklaraštininkė: įvedus Lietuvos karius į Ukrainą, karo tėkmė pasisuktų Kijevo naudai

Lietuvos karių pratybos
Lietuvos karių pratybos
  © Augustas Didžgalvis
Alfa.lt
2014-11-12 21:19

Per pastarąsias dienas suintensyvėję susirėmimai Rytų Ukrainoje vėl primena pavasarį, kai konfliktas tarp Rusijos remiamų separatistų ir Ukrainos vyriausybės pajėgų buvo pasiekęs aukščiausią tašką. Labiausiai sunerimti šiuo metu priverčia tai, kad į Rytų Ukrainą įvažiavo Rusijos karinės kolonos. Tai patvirtina ir NATO.

„Neturiu daug patirties su Lietuva, tačiau apie jų karius žinau tai, kad jie yra atsidavę ir mirtinai ištikimi“, – rašo K. Argo.

„Manau, kad įvedus LITHSOF (specialiosios pajėgos „Aitvaras“ – Alfa.lt) į Ukrainą, karo tėkmė pasisuktų Kijevo naudai. Jie bent sukeltų psichologinę traumą prorusiškiems separatistams. Jie taptų „Novorosijos“ siaubu“, – rašo K. Argo.

Daugeliu atvejų pasitikėčiau „Aitvaro“ komanda, o ne priešų kompanija. „Aitvarui“ toks mūšis tebūtų geros dienos darbas, pažymi K. Argo.

Tinklaraštininkė daug dėmesio skiria Lietuvos vaidmeniui šiame konflikte, pabrėždama nuolatinį Lietuvos bendradarbiavimą. Anot jos, Lietuva, nors ir būdama tik labai maža Baltijos valstybė, nei vieną kartą neprivertė suabejoti savo solidarumu ukrainiečių tautai, taip pat Lietuva parodė, kad yra stipri ir ryžtinga sąjungininkė NATO ir kitoms Europos Sąjungos (ES) šalims. O štai Rusija kuo toliau, tuo įžūliau demonstruoja karinę galią, vietoj to, kad stengtųsi konfliktą išspręsti taikiai. Tai pažymėjo ir Jungtinių Tautų ambasadorius sakydamas, kad vietoje to, kad Rusija spręstų konfliktą, ji į Rytų Ukrainą tempia artileriją.

„Tuo metu Lietuvos valdžios pareigūnai anti-rusišką poziciją atskleidė labai akivaizdžiai“, – savo nuomonę reiškia tinklaraštininkė K. Argo.

„Aš lietuvius šiek tiek pažįstu iš elitiškiausių jų karių Afganistane – specialiųjų pajėgų „Aitvaras“ (LITHSOF), ir žinau, kad jei jos įsitrauktų į krizę Ukrainoje, sausumos karo peizažas visiškai pasikeistų, „A Red Rover“ tinklaraštyje rašo amerikietė.

„Vietoje arklių, jie turėjo 4 motociklus, vilkėjo juodai-balta skarelę, perrišta per veidą ir burną su kaukolės kontūrais. Talibanas gąsdino juos“, – rašo moteris.

Afganistane tarnavo tik kelios dešimtys LITHSOF karių, Zabulo provincijoje kėlusių baimę Talibanui. Jie buvo nuostabūs kovotojai, pikti ir linksmi mūšiuose, nuolat gyvenę pramuštgalviškai, rašo K. Argo.

Be visų šių savybių, jie buvo puikūs šeimininkai. „Jie įsileido į savo bazę kelis iš mūsų, vakarais rūkydavusių cigarus jų „oloje“ – vietoje, kuri daugeliui iš mūsų tapo šventove“, - rašo autorė.

Jie paiso ne visų JAV taisyklių, pavyzdžiui, važinėti aplink bazę ne didesniu kaip 10 km/h greičiu ar nuolat mūvėti šalmus ir šviesą atspindinčius diržus. Jei taisyklė atrodo kvaila, jie jos nesilaiko. Jų nepriklausomybė ir dalinio autonomija varė iš proto amerikiečių vadus.

Įtampa auga. Ar atrems puolimą?

ESBO stebėtojai antradienį pranešė matę 43 karinių sunkvežimių be skiriamųjų ženklų koloną, važiuojančią į Rytų Ukrainos separatistų bastioną Donecką. Penki sunkvežimiai tempė haubicas, kiti penki – salvinės raketų ugnies sistemas.

Pastaruoju metu sunkvežimiai be skiriamųjų ženklų ir sunkioji ginkluotė, keliaujantys fronto linijos link, separatistų kontroliuojamuose rajonuose buvo pastebėti ne kartą.

Trečiadienį Doneckas buvo intensyviai apšaudomas iš artilerijos pabūklų. Ukrainos kariškiai sakė, kad visame regione apšaudant jų pozicijas, vienas karys žuvo, o dar du buvo sužeisti, vienas iš jų – oro uoste.

„Didžiausią nerimą man kelia tai, jog dabar turime situaciją, kai buvusi tarptautinė siena tarp Ukrainos ir Rusijos yra visiškai akyta, ji visiškai atvira“, – sakė Ph.Breedlove'as.

„Pajėgos, pinigai, parama, tiekimas, ginklai plūsta per šią sieną pirmyn ir atgal visiškai kaip panorėjus, ir tai nėra gera situacija, – sakė jis. – Mums reikia grįžti prie situacijos, kai ši tarptautinė siena buvo gerbiama, ir tai padės mums suvaldyti kartotinio tiekimo į Rytų Ukrainą problemą“.

Ukrainos vyriausybinės pajėgos perdislokuojamos, ruošiantis atremti tikėtiną naują prorusiškų separatistų puolimą šalies rytuose, trečiadienį pranešė gynybos ministras Stepanas Poltorakas.

Amerikietė tinklaraštininkė: įvedus Lietuvos karius į Ukrainą, karo tėkmė pasisuktų Kijevo naudai

Lietuvos karių pratybos
+11