Opozicijos lyderis premjerui: yra toks prietaisas kaip melo detektorius

Alfa.lt | BNS
2014-11-11 14:39

Premjeras Algirdas Butkevičius sako nežinojęs apie Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vykdytą konkursą, o slaptame įraše nuskambėjusias buvusio viceministro Gedimino Černiausko pastabas apie ministro pirmininko nurodymus pavadino neetiškomis.

Kita vertus, kalbėdamas Seime, Vyriausybės vadovas gyrė dėl skandalingo įrašo atsistatydinusį viceministrą kaip gerą specialistą.

„Kaip specialistas G. Černiauskas, jei kalbėti apie sveikatos apsaugos sistemos ekonomikos valdymą, supratimą, aš manau, jis vienas geriausių Lietuvoje ekonomistų šitoje srityje“, – dėl skandalingo įrašo atsistatydinusį viceministrą gyrė premjeras.

Spalio pabaigoje „Žinių radijas“ paskelbė garso įrašą, kuriame girdėti, kaip tuometinis sveikatos apsaugos viceministras G. Černiauskas piktinasi konkurso į Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos vadovo postą komisijos narių sprendimu didesnį balą skirti konkursą laimėjusiai sveikatos apsaugos ministrės patarėjai Norai Ribokienei. Įraše jis leidžia suprasti, kad turėjo būti pasirinktas kitas kandidatas – socialdemokratė Vilija Vertelienė, to esą pageidavo premjeras A.Butkevičius. G. Černiauskas taip pat N.Ribokienę vadino necenzūriniais žodžiais.

Premjero teigimu, jis su tuometiniu viceministru jokių susitikimų ar telefoninių pokalbių neturėjo, o abejojantiems tokiais žodžiais pasiūlė peržiūrėti Vyriausybės vadovo telefono išklotines.

„Jokių pokalbių su viceministru G. Černiausku nei telefoninių, nei tiesioginių, nei organizuotų susitikimų nebuvo. N. Ribokienė pati po konkurso paskambino, matyt, kai kilo ginčai ministerijoje, ir paklausė, kaip vertinu jos laimėjimą konkurse, apie kurį aš irgi nežinojau. Pasakiau, kad visi žmonės, kurie kompetentingai pasirodė konkurso metu, turi būti pripažinti nugalėtojais. Šį faktą netgi galima patvirtinti pasižiūrėjus telefono išklotines“, – sakė A. Butkevičius. 

Konservatoriai premjero klausė, ar tikrai jis nurodė, kad SAM organizuotą konkursą laimėtų socialdemokratė, buvusi Seimo narė V. Vertelienė. Jie taip pat teiravosi, ar premjeras nemano kreiptis į teisėsaugą dėl galimo spaudimo konkurso komisijos narėms, taip pat dėl galimo spaudimo N. Ribokienei, kad ši atsisakytų konkurse laimėtų pareigų.

Premjeras atsakė neigiamai, nes konkursas yra įvykęs, jo rezultatai patvirtinti, tad kriminalo nesą, o G. Černiausko „kalbos turinys prasilenkia su etika ir kultūra“, įvertino Vyriausybės vadovas.

Savo ruožtu, opozicijos lyderis Andrius Kubilius teigė, kad abejoja, kad panašūs paskyrimai nebūna derinami su partijos vadovu ar kitu aukštu politiku. Konservatorius dviprasmiškai priminė premjerui, kad yra „toks prietaisas kaip melo detektorius“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.