Prisiekė naujasis vidaus reikalų ministras
Atnaujinta 10.35

Vidaus reikalų ministro priesaika Seime
Vidaus reikalų ministro priesaika Seime
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt

Seime antradienį prisiekė naujasis vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis. Jis užėmė iš Vidaus reikalų ministerijos (VRM) vadovo posto atsistatydinusį „tvarkietį“ Dailį Alfonsą Barakauską.

Policijos generaliniu komisaru iki šiol dirbusio S. Skvernelio kandidatūrą premjerui Algirdui Butkevičiui pasiūlė partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Rolandas Paksas.

D. A. Barakauskas prieš kelias savaites paliko vidaus reikalų ministro pareigas, motyvuodamas pablogėjusia sveikata. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vykdomame ikiteisminiame tyrime dėl galbūt neskaidrių ministerijos viešųjų pirkimų buvęs ministras vėliau buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas.

Pats S. Skvernelis po priesaikos Seime sakė, kad aiškinsis, kodėl „Regitroje“, kaip buvo skelbiama, buvo įdarbinti keli „tvarkiečių“ atstovai, tarp kurių – STT tyrimo herojus, buvęs vidaus reikalų viceministras Algimantas Juocevičius. „Kalbėsiuos su „Regitros“ direktoriumi, mėginsiu išsiaiškinti, dėl ko tai buvo daroma“, – sakė S. Skvernelis. 

Anot naujojo vidaus reikalų ministro, kiekvienoje VRM sistemos sektoriuje jis ketina iškelti strateginius tikslus.

S. Skvernelis, reaguodamas į politikos apžvalgininkų teiginius, kad policijos generaliniam komisarui dirbti ministro, tai yra politinio pasitikėjimo pareigūno, poste gali būti keblu, pažymėjo, kad, būdamas policijos vadovu ir priimdamas sprendimus, visada bendradarbiaudavo su Seimu, Vyriausybe.

„Policijos generalinio komisaro pareigos įstatymiškai tikrai nėra politinės, bet jūs suvokite, kad sprendimai, kurie susiję su visa struktūra, be šių rūmų, be Vyriausybės rūmų, irgi nebuvo daromi. Teko bendrauti, teko dalyvauti“, – kalbėjo vidaus reikalų ministras ir pripažino, kad jam VRM vadovo poste dar teks daug ko išmokti.

S. Skvernelis teigė šiuo metu neplanuojantis tapti partijos „Tvarka ir teisingumas“, kurios lyderis jo kandidatūrą į VRM vadovo postą pateikė premjerui, nariu.

„Aš tikrai neplanuoju stoti šiuo metu į jokią partiją“, – pažymėjo naujasis VRM vadovas.

S. Skvernelis, klausiamas apie kitus vadinamosios VRM bylos skandalo herojus, griežtų vertinimų pateikti neskubėjo. Anot jo, tiek dėl buvusio vidaus reikalų ministro patarėjo Ervino Raistenskio, kuris buvo sulaikytas, tiek ir dėl kitų asmenų sprendimus turėtų priimti ikiteisminį tyrimą atliekanti STT.

„Nei įstaigos vadovas, nei ministras negali sugalvoti ir nušalinti. Aš tikrai įsigilinsiu į šitą problemą. Jeigu tai procesiniai pagrindai, tai tą sprendimą priims ikiteisminio tyrimo institucijos“, – aiškino S. Skvernelis ir pridūrė, kad neketina kištis į ikiteisminius tyrimus ir priimti skubotus sprendimus. 

„Tikrai neateinu švaistysis atleidimais, galvų kapojimu. Aš ateinu kurti ir noriu sujungti visą ministerijos kolektyvą bendram kūrybiniam darbui“, – reziumavo naujasis vidaus reikalų ministras.


Prisiekė naujasis vidaus reikalų ministras

Vidaus reikalų ministro priesaika Seime
+9