Rėmėjų netekęs „Perlas“ parduoda savo vietą LKL

Arvydas Šikšnius ir Vilmantas Dilys
Arvydas Šikšnius ir Vilmantas Dilys
  © Alfredas Pliadis

Vos prieš du sezonus Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) debiutavusi Vilniaus „Perlo“ ekipa trauksis iš stipriausios šalies lygos. Alfa.lt žiniomis, Vilniaus klubas savo vietą parduos Pasvalio komandai. Abiejų šalių susitarimas turėtų būti pasiektas artimiausiu metu, o apie tai bus paskelbta birželio 16 dieną vyksiančio visų LKL komandų vadovų susitikime.

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ praėjusį sezoną varžėsi Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL), kur patyrė vos vieną pralaimėjimą ir tapo čempione. Didelį biudžetą ir nemažai garsių žaidėjų turėjusi Pasvalio komanda LKL pereinamojoje serijoje susitiko su priešpaskutinę vietą LKL lygoje užėmusiu Palangos „Nagliu“. Dramatišką seriją 2:1 laimėjo palangiškiai, taip išsaugodami vietą pajėgiausioje šalies lygoje.

Visgi „Pieno žvaigždžių“ vadovai nusprendė ieškoti kito kelio į LKL. Jeigu anksčiau norintieji žaisti LKL galėjo sumokėti 350 tūkstančių litų stojamąjį mokestį ir sulaukę pritarimo tapti visateisiais nariais, dabar patvirtinta nauja strategija, pagal kurią komandų skaičius apribotas iki 12. Šiemet pirmenybėse varžėsi 13 klubų, o paskutinę vietą užėmęs „Alytus“ turėtų iškristi į NKL.

Panašu, kad vis dėlto Pasvalio komanda surado galimybę kitą sezoną žaisti LKL. Alfa.lt patikimi šaltiniai teigia, kad pasvaliečiai įsigis vietą iš „Perlo“. Tai reiškia, kad sostinėje bus viena komanda mažiau, o LKL žemėlapyje dar labiau prasiplės miestų geografija.

„Pasvalio klubo vadovai domėjosi priėmimo procedūromis. Buvo minėję, kad gali pirkti vietą, bet to neaptarėme ir į šį klausimą nesigilinome“, – Alfa.lt sakė LKL direktorius Linas Gilys.

Lygos vadovas negalėjo pasakyti, kokios procedūros lauktų pasvaliečių, jeigu jie įsigytų vietą LKL: „Nežinau to, reikėtų kalbėtis su teisininkais. Nenoriu nieko komentuoti, nes precedento dar nebuvo, todėl reikėtų rimtų teisininkų konsultacijų.“

Alfa.lt žiniomis, „Perlas“ tokio žingsnio nusprendė imtis, nes pagrindinė komandos rėmėja loterijų organizatorė UAB „Olifėja“ nutraukė rėmimą.

Daugelis „Perlo“ žaidėjų turi kontraktus su Vilniaus „Lietuvos rytu“ ir praėjusį sezoną žaidė nuomos sąlygomis. Alfa.lt gautą informaciją dar labiau sustiprina ir tai, kad vyriausiuoju treneriu dirbęs latvis Robertas Štelmaheris savo šalies spaudai prieš kelias dienas prasitarė, jog dar nežino, ar kitą sezoną ir toliau vadovaus „Perlui“, ar bus pakviestas į „Lietuvos ryto“ gretas.

Pasvalyje šiuo metu dygsta nauja arena, kurios atidarymas planuojamas spalį. Salėje krepšinio rungtynes galės stebėti tūkstantis žiūrovų, o komandos vadovai anksčiau yra minėję, kad, jeigu gaus galimybę žaisti LKL, klubo biudžetas bus gerokai didesnis nei reikalaujami 600 tūkst. litų.