Vilniaus centre nužudytas žinomas advokatas ir miesto tarybos narys
atnaujinta 19.13

K.Kalinausko gatvėje nužudytas S. Novikovas
K.Kalinausko gatvėje nužudytas S. Novikovas
  © Rita Gečiūnaitė
BNS | Alfa.lt
2011-06-01 17:04

Nusikaltimas įvyko netoli Vilniaus centro, K. Kalinausko gatvėje, greta banko „Citadele“.

47 metų vyras buvo vedęs ir turėjo tris vaikus, buvo įkūręs advokatų kontorą „Novikov, Baranskis ir partneriai“. Advokato praktika S. Novikovas vertėsi 21 metus.

Pirminiais duomenimis, S. Novikovas buvo nušautas priešais banką, kuriame tvarkė verslo reikalus, greta gatvėje stovinčių automobilių. Šalia kūno buvusio automobilio „Honda Legend“ padanga nuleista. Įtariama, kad nusikaltimas galėjo būti suplanuotas. Tyrimą gali palengvinti tai, kad prie banko įrengta nemažai filmavimo kamerų, kurios galėjo užfiksuoti nusikaltimą.

Į įvykio vietą atvyko ne tik policijos tyrėjai, bet ir aukšti policijos vadovai – Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Kęstutis Lančinskas ir jo pavaduotojas Antonis Mikulskis. Atvažiavo ir keli smurtinius nusikaltimus tiriantys prokurorai bei kinologai su šunimis. Po pirminės kūno apžiūros nustatyta, kad advokatas ne nušautas, o nužudytas šaltuoju ginklu, nudurtas peiliu. Pirminiais duomenimis, vyras užpultas iš priekio, jam durta į krūtinę. Neatmetama versija, kad tai galėjo būti planuotas apiplėšimas. Netoli kūno mėtėsi automobilio rakteliai ir piniginė.

Apie 18.30 val. policijos pareigūnai kūną ir prie jo dirbančius tyrėjus nuo susirinkusių smalsuolių akių uždengė automobiliais. Iškviestas „Grindos“ automobilis laukė, kada tyrėjai baigs darbą. Automobilio apžiūra taip pat atliekama įvykio vietoje.

Nužudyto vyro kūnas uždengtas audeklu. Policijos pareigūnai užtvėrė eismą visoje gatvėje.

Po darbo skirstytis pradėję banko darbuotojai sakė, kad nieko negirdėjo. Netoli banko yra filmavimo kameros. Policija tirs, ar jos galėjo užfiksuoti nusikaltimą.

19.00 val. po tyrėjų apžiūros buvo išvežtas nužudytojo kūnas. Išvežus kūną, tyrėjai ėmė apžiūrinėti advokato automobilį.

Atnaujinta 18.40

S. Novikovas buvo Darbo partijos narys. Į Vilniaus tarybą išrinktas Sergejus Novikovas nurodė turintis turto už 2 mln. 330 tūkst. litų, vertybinių popierių, meno kūrinių, juvelyrinių dirbinių už daugiau kaip 1 mln. litų ir 375 tūkst. litų piniginių lėšų.

Darbo partijos frakcijos Vilniaus taryboje seniūnė Jolanta Grigutienė BNS sakė, kad yra labai sukrėsta įvykio ir negali nieko komentuoti.

„Skaudus ir skandalingas įvykis. Tenka su optimizmu laukti priežasčių ir motyvų“, – BNS sakė žinomas Vilniaus advokatas, buvęs teisėjas ir Advokatų tarybos pirmininkas Rimas Andrikis.

„Aš su Sergejumi buvau susitikęs neseniai, prieš porą savaičių, jis buvo patenkintas, kad įsisuko į politinę veiklą, jokių nuogąstavimų neišreiškė“, – prisiminimais dalijosi R. Andrikis. Jis kolegos nužudymo nesietų su asmeniniu gyvenimu.

Patyręs teisininkas sakė, kad Lietuvoje trūksta bet kokio saugumo jausmo – socialinio, ekonominio.

„Bet kuriam žmogui nesaugu gyventi Lietuvoje. Žmonės apsitveria tvoromis, įsistato neperšaunamas duris“, – komentuodamas miesto centre įvykdytą brutalų nužudymą sakė teisininkas.

Jo teigimu, smurto atvejai prieš advokatus nėra pavieniai – tai tik parodo, „kokia neapginta ta profesija, kurią visi niekina“.

 

Vilniaus centre nužudytas žinomas advokatas ir miesto tarybos narys

K.Kalinausko gatvėje nužudytas S. Novikovas
+7