​Aktorė Valda Bičkutė su visa gimine Vatikane pasijuto palaiminta

Aktorė Valda Bičkutė; Popiežius
Aktorė Valda Bičkutė; Popiežius
  © Asmeninis albumas

Aktorė Valda Bičkutė ką tik grįžo iš kelionės po Europą, į kurią išsirengė ne su draugėmis ar draugais, o su savo plačia gimine – vienuolika smagiai nusiteikusių giminaičių: Valdos sesė Vaida, pusbroliai, tetos, dėdės, Valdos krikšto mama iš Islandijos...

„Vienuolika žemaičių vienoj krūvoj... Net italai stebėjosi... Sakė, kad jiems nėra ko nė lygintis su žemaičiais savo temperamentu...“– kelionės įspūdžiais dalinosi Valda. Į kelionę ji išsiruošė sulaukusi pauzės tarp spektaklių Vilniaus mažajame teatre, o į ją išvyko savo gimtadienio vakarą.

Autobuse - triukšmas, alasas, linksmybės... Tačiau žemaičiai tuo neapsiribojo ir vis taikėsi ką nors naudingo nuveikti – pavyzdžiui, Valdos tetai etnologei padėjo sudarinėti žemaitiškų žodžių žodyną. Bejuokaudami, bendraudami jį vis pildė naujais žemaitiškais žodžiais.

Pakeliui Valdos teta, mamos sesuo, apie visus jaunesnius šeimos narius pripasakojo įdomiausių dalykų, kurie buvo primiršti, išdulkėję iš galvos ir sukėlė tikrą audrą emocijų.

Prasminga idėja išvilioti, nuo kasdienių darbų atitraukti ne vieną šeimą, o visą giminę į galvą šovė Valdos pusbroliui muzikantui, buvusiam grupės „Vairas“ nariui Juventui Radziui. Jį palaikė kitas pusbrolis, žinomas sostinės juvelyras Audrius Bagočius, taip pat Valdos mamos sesuo, mokytoja iš Telšių su šeima, Valdos sesė Vaida... „Pusiau menininkų, pusiau lietuvininkų kompanija: trys mačo, keturios senjoritos, du senjorai ir kiti“, – kelionės dalyvius vardijo itališką kalbėseną per savaitę viešnagės neblogai įvaldžiusi Valda.

Liublijana- Venecija- Roma-Viena. Oras nuostabus, kvepia, jūra. Buvo nuostabu. Taip lakoniškai kelionės maršrutą, matytus vaizdus ir įspūdžius nusakė Valda.

Atsidūrę Romoje pirmiausia pasuko į centrinę miesto aikštę, ir tai buvo Koliziejus. Dienų išvykai nebuvo daug, visi amžinajame mieste lankėsi pirmą kartą, todėl susirengė į greitą, „paviršinę“ ekskursiją. Kitą kartą norintieji galės atvažiuoti patys ir nerti apžiūrinėti lobių, kurie ten slypi. Dažniausiai ėjo kur akys veda, pietavo itališko maisto restoranėliuose. Iš Telšių kilusi gidė juos vedžiojo po miestą, palydėjo į Vatikaną, kur žemaičių laukė tikra staigmena - Popiežiaus Pranciškaus audiencija.

„Kiekvieną trečiadienį, jei Popiežius neišvykęs, Šv. Petro aikštėje vyksta jo audiencija, jis sako kalbą, laimina susirinkusius tikinčiuosius. Buvau netoliese, todėl esu šventa ir palaiminta... – juokėsi Valda. – Buvau ir mačiau - nuo jo sklinda tikra šiluma, kažkas tikro ir gražaus. Šviesus ir šiltas žmogus. Jo pamatyti susirinko milžiniška minia. Tai, ką matome per transliacijas per Kalėdas ar Velykas, yra tiesa.“

Venecijoje Valda pasijuto kaip sapne, kur dangus susilieja su jūra. Nuostabi architektūra, romantiškos gondolos, vietos unikalumas, kurio niekur kitur pasaulyje nėra, užburia.

„Man visa tai asocijavosi su mano diplominiu spektakliu „Triufaldino arba Dviejų ponų tarnas“ ir mano Smeraldinos vaidmeniu. Ten tai ir vyksta, ir aš džiaugiausi, kad pagaliau pamačiau tai, ką vaidinau “, – gerų emocijų neslėpė aktorė.

Tiesa, neapleido jausmas, jog vandens mieste galėtų būti ir mažiau, nes kai kurių pastatų pirmieji aukštai jau negyvenami, apsemti, tad kas bus ateityje? „Bet apie tai stengiausi negalvoti. Nenoriu kelionėse galvoti nieko blogo, stengiuosi džiaugtis tuo grožiu, kurį matau“, – savo nuolatinį nusiteikimą prisiminė keliautoja.

Slovėnijos miestas Liublijana pasirodė labai gražus, jaukus, europietiškas miestas, ir tai visiems buvo tikras atradimas. Valda patikina, kad keliaudami per Europą giminaičiai nė sykio nesusipyko – juokavo, dainavo, ilsėjosi ir viskuo žavėjosi.

Kokių dovanų parvežė likusiems Lietuvoje? „Makaronų, – skambiai nusijuokė Valda. – Labai patiko italų virtuvė, jų maisto kultūra. Taip viskas ten šviežia, taip skanu...Net elementarioje kavinėje, bistro. Ypač skani itališka pasta. Šiaip makaronų nevalgydavau, tai nebuvo mano mėgstamiausias patiekalas, bet iš Romos parsivežiau visokiausių rūšių, kviesiu draugus, gaminsiu pastą. Nebuvau gamintoja, nemoku, bet italų virtuvė mane įkvėpė“, – staigmenas žadėjo aktorė.

Na, o vynas – liejosi laisvai? „Na, ne ta kompanija, kuriai būtų rūpėjęs vynas. Pusbroliai – rimti, be to vairuojantys, tik moterys paragavom po pora taurių, bet vynas nebuvo mūsų kelionės „tema“, – juokėsi blaivininkė. 

Iš šalies žemaičiai atrodė paprasta turistų grupė, o iš tiesų – kompanija neatsitiktinė, visi artimi giminaičiai. Grįžę išsiskirstė kas kur – kas į Vilnių, kas į Telšius, kas į Islandiją... Susitiks per kitas šventes.

Valda įsitikinusi, kad idėja iškeliauti visai giminėms – nuostabi, todėl rekomenduoju tai visiems išbandyti. Giminę tai suvienijai ir sujungia labiau. „Tik, ačiū Dievui, mes ir taip bendraujantys ir dėl to buvo dar smagiau – tarp savų gali visiškai atsipalaiduoti. Mažai ar visiškai nebendraujančioms šeimoms, giminaičiams tokios kelionės padėtų susidraugauti ir nereikėtų tyliai pavydėti, apkalbinėti ar apgailestauti, kad vieni išlėkė ten, o kiti ten... Būtinai reikia suplanuoti kelionę visai giminei. Kraujo ryšys yra vienintelis tikras ir nenuginčijamas. Nuostabus, šventas dalykas, ir jį reikia puoselėti“, – įsitikinusi V. Bičkutė.

​Aktorė Valda Bičkutė su visa gimine Vatikane pasijuto palaiminta

Aktorė Valda Bičkutė; Popiežius
+4