Baltarusijos nacionalinis bankas devalvavo rublį 55 proc.

Moteris Minsko banke keičiasi valiutą
Moteris Minsko banke keičiasi valiutą
  © SCANPIX
ELTA
2011-05-23 20:19

Euro kursas antradienį padidintas nuo 4 tūkst. 516, 38 rublio iki 6 tūkst. 914,82 rublio. Rusijos rublio kursas išaugo nuo 113,02 iki 173, 95 Baltarusijos rublio.

Apie didelio masto devalvaciją kiek anksčiau gegužės 23 dieną paskelbė agentūra „Interfax“, remdamasi anoniminiais šaltiniais iš bankininkystės sferų. Tuomet Nacionalinis bankas informacijos dėl devalvacijos nepatvirtino, tačiau ir nepaneigė.

Nuo metų pradžios Baltarusiją krečia valiutų krizė, kuri kilo po to, kai gyventojai, baimindamiesi nacionalinės valiutos devalvacijos, puolė supirkinėti dolerius ir eurus. Galiausiai šalies valdžia buvo priversta išleisti didelę dalį aukso ir užsienio valiutos rezervų valiutos paklausai patenkinti, taip pat įvesti tam tikrų apribojimų valiutos supirkimui.

Gandai apie Baltarusijos rublio devalvavimą sklando nuo 2010 m. pabaigos, tačiau Nacionalinis bankas ne kartą skelbė ketinantis išlaikyti valiutos vertę. Gandus valdininkai vadino „provokacija“.

Pastarąjį kartą Baltarusijos centrinis bankas vykdė didžiulę devalvaciją 2008 m. pabaigoje-2009 m. pradžioje, kai dėl pasaulinės finansų krizės rublio kursas buvo sumažintas iškart 20 procentų.