Tiesa ir mitai apie spermą

Apvaisinimas
Apvaisinimas
  © 123rf.com
Alfa.lt
2011-05-22 07:00

Pradžioje išsiaiškinsime, kas ta sperma. Tai šviesiai pilkos, drumzlinos spalvos ir klampus skystis, išsiskiriantis vyrams lytinio akto metu. Taip pat ir gyvūnų patinams. Sperma susideda iš spermatozoidų.

Tačiau esama ir nemažai mitų apie spermą. Tikriausiai kiekviena moteris apie tai susimąstė, tačiau neturėjo ko paklausti. Todėl šią temą padės išgvildenti seksologijos specialistai.

1. Sperma - gera kosmetikos priemonė, turinti jauninantį efektą.

Taip, spermoje iš tikrųjų yra daug naudingų medžiagų, aprūpinančių komfortiška terpe spermatozoidus. Bet su ja susijusi ir kita „medalio pusė“: galimos alergiškos reakcijos

2. Pagal spermą galima nustatyti, ar vyras seniai neturėjo lytinių santykių.

Iš dalies taip. Tačiau tai greičiausiai galima nuspėti pagal spermos kiekį ir jos konsistenciją, turinti įtakos ir spermos spalvai. Jei spermos daugiau ir ji tirštesnė – tai ženklas, kad vyras seniai nesantykiavo. Tačiau nereikėtų pamiršti ir to, kad vyras galėjo seniai neturėti lytinių santykių, užtat neseniai masturbuotis. Apskritai lytinę abstinenciją lengvai atlaiko tie vyrai, kurių silpna lytinė konstitucija.

3. Spermos skonis priklauso nuo to, kaip vyras maitinasi.

Taip, tai – netesa. Žinoma negalima tikslai nustatyti patiekalų, įeinančių į jo įprastinį racioną. Bet greičiau galima nustatyti jo polinkį į aštrius ar saldžius maisto produktus. Svarbu nepamiršti ir to, kad ir pati sperma turi savo skonį, galinti permušti kitus skonius.

4. Alkoholio vartojimas daro įtaką spermos konsistencijai.

Tiesiogiai – ne. Tačiau nuolat vartojant stiprius svaigalus ejakuliato kokybė suprastėja, susilpnėja ir vyro reprodukcinis potencialas.

5. Pagal spermą galima nustatyti ligos diagnozę. Paprastai diabetikų vyrų ji saldi.

Taip, tai - tiesa. Tačiau vis dėlto diagnozes paprasčiau ir patikimiau nustatyti pagal kraujo tyrimus.

6. Galima pastoti santykiaujant oraliniu būdu. Moters organizmas pripranta prie partnerio spermos ir moteriškas imunitetas nustoja jį blokuoti.

Netiesa. Jokio „spermos blokavimo“ nėra. Yra tik poros atitinkamas reprodukcinis potencialas arba biologinis nesuderinamumas, kurį įveikti vien oraliniu seksu kažin ar pavyks.

7. Spermos kiekis priklauso nuo patirtų orgazmų skaičiaus.

Žinoma. Su kiekvienu sėklos išsiliejimu jos kiekis mažėja. Be to, ir spermatozoidų mažiau kiekvienoje kitoje porcijoje. Jei vyras atlieka kasdien ir ne vieną lytinį aktą su ejakuliacija, tai po kelių dienų jo sperma bus iš esmės nevaisinga. Tiesiog spermatozoidai nespėja subręsti per tokį trumpą laiką.

8. Ilgiau susilaikant sperma tampa labiau vaisinga.

Taip, bet negalima tuo piktnaudžiauti. Tikrai neverta kaupti 7-10 dienų. Idealia apvaisinimui laikoma tokia sperma, jei turima lytinių santykių 2 kartus per savaitę. Suprantama, atitinkamai pagal moters ovuliacijos dienas.

9. Spermos kokybė su vyro amžiumi prastėja.

Taip. Beje, pagal kelis parametrus. Nepaisant to, nėštumo galimybė išsaugoma, tik sumažėja tikimybių procentas.

10. Aptemtos trumpikės sumažina kraujo pritekėjimą į sėklides ir jos greičiau sušyla, o spermatozoidų kiekis ejakuliacijos metu tokių apatinių mėgėjams gerokai sumažėja.

Taip. Todėl vyrai turėtu nešioti laisvus „šeimyninius“. Yra net raumuo, pakeliantis sėklides, “musculus cremaster“, reguliuojantis atstumą nuo kūno iki sėklidžių. Jis tarsi automatinis mechanizmas termostatas.