Kodėl „Omnitel“ violetinė yra purpurinė?

Kodėl „Omnitel“ violetinė yra purpurinė?
Kodėl „Omnitel“ violetinė yra purpurinė?
  © SCANPIX
Alfa.lt
2011-05-16 09:29

„Vaizdas nederėjo su žodžiais. Kaip galima violetinę naujo logotipo spalvą sumaišyti su purpuru? Net mokinukas negalėtų padaryti tokios klaidos.

Purpurinė spalva – tai karališkųjų apdarų spalva. Dar ją galima vadinti vyšnine spalva. Bet tikrai ne violetine“, – stebėjosi lietuvių kalbos specialistė.

Praėjusią savaitę „Omnitel“ nusprendė naudoti naują logotipą ir spalvą. Dabar „Omnitel“ logotipas ir įvaizdžio spalva yra tokie, kokius naudoja įmonės savininkė Skandinavijoje „TeliaSonera“.

Bendrovės „Omnitel“ atstovės Daivos Selickaitės tvirtinimu, angliškai „violet“ vadinama spalva nė iš tolo nepanaši į tą, kuri yra naujajame bendrovės logotipe.

„Bendrovė „TeliaSonera“ prekės ženklui pasirinko spalvą, kurios kodas tarptautinėje spalvų paletėje yra „Pantone 526C Rich Purple“.

Į lietuvių kalbą šis tarptautinis spalvos pavadinimas verčiamas kaip „sodri purpurinė“. Ne mes patys taip sugalvojome – žodynai, vertėjai taip verčia“, – dėstė D. Selickaitė.

Tokio „Omnitel“ užsispyrimo priežastis gali būti ir baimė sukelti asociacijų su Drąsiumi Kedžiu. Lietuvos visuomenėje violetinė spalva yra siejama būtent su D. Kedžiu ir jį palaikančių žmonių judėjimu. Viešųjų ryšių su visuomene konsultanto Liutauro Ulevičiaus nuomone, spalvos vadinimas kitu vardu gali šiek tiek sušvelninti neigiamas asociacijas, bet „vaizdo juk nepakeisi ir nieko neapgausi“.