Už teismo sprendimo nevykdymą Puteikiui teks stoti prieš teismą

Naglis Puteikis
Naglis Puteikis
BNS
2011-05-12 16:10

Klaipėdos apygardos prokuratūra, baigusi ikiteisminį tyrimą dėl teismo sprendimo nevykdymo ir piktnaudžiavimo tarnyba, pareiškė kaltinimus Kultūros paveldo departamento (KPD) Klaipėdos teritorinio padalinio vadovui konservatoriui N.Puteikiui.

Baudžiamoji byla su kaltinamuoju aktu ketvirtadienį perduota nagrinėti Klaipėdos miesto apylinkės teismui, pranešė prokuratūra.

Ikiteisminį tyrimą atlikę STT Klaipėdos valdybos pareigūnai nustatė, kad N.Puteikis kovo 2 dieną Klaipėdos miesto savivaldybėje vykusiame Nuolatinės statybos komisijos posėdyje atsisakė vykdyti vasario 10 dieną įsiteisėjusią Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartį.

Šia nutartimi teismas įpareigojo KPD Klaipėdos teritorinį padalinį suderinti žemės sklypo, esančio Herkaus Manto g. 11, Klaipėdoje, detalųjį planą.

Kaip rašė dienraštis „Lietuvos rytas“, minėtame sklype Klaipėdos iš stiklo ir betono bendrovė „Investicijų kvadrantas“ sumanė statyti gyvenamąsias ir administracines patalpas iš stiklo ir betono, prieš tai nugriovusi senąjį kino teatro „Vaiva“. Vietos paveldosaugininkai atsisakė derinti projektą, teigdami, kad čia atsiradę stikliniai pastatai subjaurotų istorinę vietą, kurioje stovėjo pirklių namai, kitos patalpos.

Prokuratūros pranešimu, N.Puteikis žinodamas, kad teismo sprendimas privalomas visoms valstybės institucijoms ir turi būti vykdomas, tyčia, piktnaudžiaudamas tarnyba, atsisakė tai daryti, detaliojo plano nesuderino ir Nuolatinės statybos komisijos teritorijų planavimo dokumento kompleksinio derinimo protokole parašė „nederiname“.

Kaltinamajame akte teigiama, jog dėl tokių pareigūno veiksmų didelės žalos patyrė valstybė, kadangi buvo pažeisti valstybės deklaruojami įstatymų viršenybės, teisėtumo, teisingumo, skaidrumo ir lojalumo principai, iškraipytos valstybės institucijos - KPD Klaipėdos teritorinio padalinio - funkcijos ir veiklos principai, diskredituotas Klaipėdos teritorinio padalinio vedėjo, kaip valstybės tarnautojo, vardas.

Už piktnaudžiavimą tarnyba įstatymas numato teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimą, baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki ketverių metų, o už teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymą - viešuosius darbus, baudą, laisvės apribojimą arba areštą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.