Labdarai gailėjusius pinigų Mikalauskas grasino išsiųsti namo

Labdaringas vakaras "Sužydėjusis Viltis"
Labdaringas vakaras "Sužydėjusis Viltis"
  © Tomas Vinickas

Špokaitė demonstravo tobulą figūrą

Rožinėmis suknutėmis pasidabinusios mergytės į renginį atėjusioms viešnioms, tarp kurių daugiausia buvo Lietuvoje gyvenančių užsieniečių, teikė rožinės spalvos tulpes. Renginį sumaniusi Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos (IWAV) prezidentė Barbara Little taip pat buvo pasipuošusi rožinio atspalvio suknele. Kitos damos vilkėjo rožinės arba vis dar madingos „nude“ spalvos suknias, buvo apsigobusios tos pat spalvos šaliais, vyrai prie damų aprangos derino kaklaraiščius.

Tiesa, vakaro globėja tapusi balerina Eglė Špokaitė vilkėjo nėriniuotą dramblio kaulo spalvos suknelę, jos tobulą figūrą pavertusią dar tobulesne. Visi sakė, kad solidarizuojasi su onkologinėmis ligomis sergančiomis moterimis ir kaip tik todėl susirinko paaukoti pinigų šiai negailestingai ligai gydyti.

Prieš renginį svečiai galėjo nusifotografuoti prie specialaus, renginio atributika papuošto stendo, įsigyti geros širdies žmonių paaukotų suvenyrų bei Užimtumo ir terapijos centrą lankančių moterų pagamintų papuošalų. Jais prekiavusios moterys prasitarė, kad į papuošalų vėrimo pamoką atėjusias onkologine liga sergančias moteris ne sykį guodė ne viena garsenybė, tarp jų ir į Natalijos Zvonkės vyrus besitaikantis verslininkas Danielius Bunkus, joms pasirodęs paprastas ir jautrus žmogus.

Mikalauskas ragino gailėti vyrų

Pakvietusi svečius į salę ir su jais sveikindamasi renginio šeimininkė B. Little džiaugėsi, kad renginys vyksta trečius metus iš eilės, ir ragino negailėti pinigų labdarai: „Visos surinktos lėšos atiteks moterų gyvybes gelbėjančiai dovanai pirkti – biopsinėms adatoms. Viena jų kainuoja 40 litų. Susivienykime kovodami prieš vėžį.“ Žmoną entuziastingai palaikė jos vyras Mike’as. Vėliau prasidėjusiame aukcione jis vis iššokdavo į salės vidurį ir angliškai ragindavo aukoti renginio svečius užsieniečius.

Primabalerina E. Špokaitė, už gerą širdį ponios B. Little apdovanota glėbiu nuostabių rožių, svečiams dėkojo už solidarumą, dalijosi skaudžia patirtimi. „Pažinojau dvi jaunas, gražias moteris – motinas, kurios neįveikė sunkios ligos ir pasitraukė iš pasaulio palikusios mažus vaikus. Nieko nėra blogiau nei vaikams prarasti motiną“, – skaudžių emocijų neslėpė balerina.

„O kodėl nekalbame apie vyrus? Ar žinote, kaip mums, vyrams, skaudu prarasti moterį? Kodėl apie mus niekas nekalba?“ – retoriškai klausė pavyzdingu sutuoktiniu laikomas G. Mikalauskas, į renginį atėjęs su savo žmona gydytoja Jūrate.

Dovanų – vienas batelis

Iškart po šventinės vakarienės, kurios metu svečiai vaišinosi vynu, šaltais bei karštais patiekalais bei šokoladiniu pyragu, taip pat pasiklausius grupės „Ramūnas Difartas ir Gyvo garso klubas“, kurį renginio vedėjas pavadino „grupe, nemėgstančia negyvos muzikos“, prasidėjo meno darbų aukcionas, kuriam darbus aukojo žinomi dizaineriai, tapytojai, stiklo menininkai, fotografai.

Renginio simboliu tapęs tapytojos Dainos Maslauskaitės paveikslas „Žydėjimas“ buvo parduotas brangiausiai – už 700 litų. Vilniaus onkologinėje ligoninėje sergančias moteris tapyti mokančios Aušros Chlevickaitės-Vinokur kūrinys – už 500 Lt. Furorą tarp moterų sukėlusi dizainerės Lauros Dailidėnienės odinė rankinė – už 400 Lt.

Dvi menininkės – batų ir papuošalų dizainerės Rūta Rimšelienė ir Vilija Šabunkaitė-Poškienė – specialiai šiai progai surėmė pečius ir sukūrė itin intriguojantį darbą – rožinės spalvos batelį, puoštą įspūdinga sege. Besistebintiems, kodėl tik vieną – juk vieno nenešiosi, V. Šabunkaitė-Poškienė paaiškino, kad jis skirtas ne nešioti, o grožėtis. Esą dausose gyvenanti Fėja jį siunčia moteriai, žemėje darančiai gerus darbus. Batelį įsigijusi verslininkė iš Trakų, prisistačiusi „tiesiog Laima“ ir už jį sumokėjusi 450 Lt, atrodė tarsi laimėjusi aukso puodą... Meno kūrinius kilniam tikslui aukojo ir vyrai – tapytojas Raimundas Savickas, fotomenininkas Saulius Paukštys, kiti.

Sezoniniai prizai ir staigmenos

Visą vakarą veikusioje loterijoje buvo galima laimėti sezoninių prizų ir staigmenų – kruizą laivu iš Rygos į Helsinkį, golfo pamokas, ispanų ir italų kalbų kursus, naktį viešbutyje... „Vyrai, kurie nuo gerų emocijų pajus jėgų antplūdį, galės su savo damomis rinktis bet kurį šio viešbučio kambarį. Žinoma, direktoriaus kabinetas į šį sąrašą neįeina“, – šmaikštavo renginio vedėjas G. Mikalauskas, visą vakarą iškilmių salę drebinęs savo griausmingu balsu.

Aukciono metu kartu su scenos partnere Jūrate Stankuviene svečius jis entuziastingai ragino pirkti, aukoti, negailėti pinigų, o vyrus, gailinčius pinigų žmonoms ir labdarai, juokais grasino išsiųsti namo...

Tačiau to neprireikė – svečiai supratingai rungėsi aukcione, dosniai aukojo, tad vakaro metu buvo surinkta daugiau nei 55 tūkstančiai litų, už kuriuos bus nupirkta nei daug, nei mažai – 1385, kaip paaiškėjo, stebuklingos, biopsinės adatos.

 

Labdarai gailėjusius pinigų Mikalauskas grasino išsiųsti namo

Labdaringas vakaras "Sužydėjusis Viltis"
+7