Abiturientų skandalas atgijo scenoje

MIDI 2011
MIDI 2011
  © Edgaras Akambakas

Ūkio banko teatro arenoje naujai suskambo populiarūs muzikos kūriniai. Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto (VU MIF) studentai surengė roko operos „Viduramžiai rytoj“ premjerą.

Roko opera – aktualia tema

Kaip teigė projekto vadovas Šarūnas Stanius, roko operos – puikus būdas įrodyti, kad matematikos ir informatikos studentai gali ne tik skaičiuoti ir programuoti, bet ir kurti meną.

Roko operos „Viduramžiai rytoj“ tema remiasi praėjusių metų įvykiais, kai dauguma abiturientų gavo SMS žinutes iš Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO), kad niekur neįstojo. Vėliau ši informacija buvo paneigta.

„Kilo skandalas. Taip buvo pakeltas tiltas į mokslo tvirtovę, atimta galimybė pasiekti tai, ko jie nori. Tai kertinis akmuo, iš kurio išsivystė visa šių metų istorija“, – sakė Š. Stanius.

Pasak projekto vadovo, jeigu LAMA BPO nedarys išvadų, studijų kokybė nė kiek nekils: „Apie protų nutekėjimą kalbama jau seniai. Po tokių įvykių visi studentai išvažiuos į užsienį net nepabandę studijuoti. Taip į Lietuvą ateis viduramžiai.“

Katino dienos atėjo

„Keistas jausmas, kai dar nesuvoki, kas įvyko. Kaip tyla prieš audrą! Labai patiko bendrauti su publika. Jie buvo tarsi šitos operos dalyviai, reagavo, buvo aktyvūs, kai kurie gurkšnojo alų, bet tai jiems netrukdė linksmintis“, – džiaugėsi solistas Artūras Žabas – Sanča Pansa.

„Ir labai liūdna, ir labai linksma. Tai vienkartinis įvykis, viena akimirka! Dabar tokia euforija!”, – po pasirodymo kvapą gaudė vokalistė Aušra Lauraitytė – Tiuringo mašina.

Draugų atėjusios palaikyti Rūra ir Aistė žodžių nešykštėjo: „Puikūs kostiumai, nors šiek tiek primena Lady Gaga. Puiki choreografija, vokalai! Pasirinko geras dainas, sukūrė neįtikėtinas, užvedančias aranžuotes!”

Linksmybės iki ryto

Roko operą „Viduramžiai rytoj“ vainikavo matematikų ir informatikų dienų himnas „Katino jau dienos atėjo“. Vėliau studentai iki ryto linksminosi su grupėmis „Skyders“, „G&G Sindikatas” ir Dj Kym Wild.

Prie roko operų kasmet prisijungia vis daugiau žmonių. Nors pirmenybė teikiama VU MIF studentams, šiemet pasirodė ir bendraminčių iš kitų VU fakultetų ir universitetų, pavyzdžiui, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Mykolo Romerio universiteto.

Šiųmetę roko operą daugiau nei pusė metų kūrė apie šimtas žmonių. Tai jau 12-oji roko opera studentams ir abiturientams aktualia tema. Pasak organizatorių, planuota pritraukti apie 2 tūkst. žiūrovų.

 

Abiturientų skandalas atgijo scenoje

MIDI 2011
+30