Ką reiktų žinoti apie dantų papuošalus?

Dantų papuošalai
Dantų papuošalai
Alfa.lt
2011-05-08 07:00

Klausimas: norėčiau paklausti, ar danties papuošimas akmenuku yra skausminga procedūra. Ar ilgai tas akmenukas laiko? Ar jam nukritus lieka kokia žymė?

Dantų papuošalai tai naujausia mados karštligė, pasiekusi savo piką JAV ir Jungtinėje Karalystėje. Klasikinio dizaino dantų papuošalai yra elegantiškas papildas standartiniams papuošalams.

Dažniausiai Lietuvoje naudojami papuošalai - maži skaidrūs cirkonio kristalai. Jie specialia medžiaga tiesiog priklijuojami prie pasirinkto danties emalio. Kiek ilgai papuošalas laikysis, priklauso ne tik nuo žmogaus dantų priežiūros, bet ir nuo mitybos įpročių. Reikėtų vengti ypač kieto, rupaus maisto.

Papuošalui nukritus lieka plonas klijuojančios medžiagos sluoksnis, kuris odontologės lengvai nupoliruojamas ir nepalieka jokios žymės.

Papuošalų fiksavimas labai panašus į breketų uždėjimą. Uždėjimas nereikalauja papildomo dantų gręžimo todėl tai visai neskausminga.

Papuošalui priklijuoti prie dantų pakanka 10-15minučių. Jei odontologas uždeda papuošalą pagal visas instrukcijas, tuomet dantis niekuomet nepažeidžiamas.

Beje, papuošalas turi būti dedamas tik ant natūralaus danties. Jei apsigalvojate ir nebenorite nešioti dantų papuošalo, odontologas jį gali bet kada nuimti.


Beje, dantų papuošalai yra skirti ne tik moterims. Užsienyje šis puošybos elementas tampa vis populiaresnis ir tarp vyrų.