Vaikučiai Nigerijoje: laidojami gyvi, deginami, apipilami rūgštimi

Nigerijos vaikų gyvenimas
Nigerijos vaikų gyvenimas
  © SCANPIX
Alfa.lt
2011-05-05 10:22

Buvo atvejis, kai 11 metų berniukas buvo užmuštas, užpylus ant jo rūgšties. Mergaitei į galvą buvo įkalta vinis, dėl to ji visam laikui liko neįgali.

Pernai rugsėjį vyras norėjo palaidoti šešerių metų dvynius, nes laikė juos kaltais dėl jo žmonos mirties.

Labdaros organizacija „Stepping Stones Nigeria“ surinko pranešimus apie daugiau kaip 250 smurto atvejų prieš vaikus, apkaltintus kerėjimu Akva Ibomo valstijoje. Nors tikėjimas kerėjimu yra labai įsišaknijęs Nigerijoje ir kitose Afrikos šalyse, iki dešimto dešimtmečio pabaigos dažniausiai tuo kaltindavo moteris ir vyresnio amžiaus žmones.

Dabar kai kurios šeimos kaltina savo vaikus dėl kiekvienos juos ištikusios nelaimės, pradedant ligomis ir mirtimis, baigiant girtavimu. Labai dažnai kaltinimus pateikia pastoriai, kurie po to iš apkaltinto vaiko šeimos ima mokestį už „egzorcizmą“.

Po to, kai vaikas apkaltinamas, pastorius atlieka ilgus ir nuobodžius egzorcizmo ritualus. Kartais vaikai prirakinami bažnyčiose ir yra priversti keletą savaičių pasninkauti arba mušami ir kankinami tol, kol neprisipažįsta.

Keturių iš penkių raganavimu apkaltintų vaikų jų šeimos atsisako. Jie būna priversti gyventi lauke. Kartą policija surado aštuonerių metų berniuką, užrakintą kambaryje šalia savo motinos lavono. Berniuko dėdė apkaltino jį panaudojus burtus, kad ją nužudytų.

„Stepping Stones Nigeria“ įkūrėjas Gary Foxcroftas sakė, kad dažnai tai būna vaikai iš iširusių šeimų arba šiaip būna „kitokie“: „Jie gali būti labai protingi arba jiems būna sunku mokytis. Kai kurie iš jų turi kokią nors fizinę negalią – epilepsiją, lunatizmą arba šlapinasi į lovą.“

 

Vaikučiai Nigerijoje: laidojami gyvi, deginami, apipilami rūgštimi

Nigerijos vaikų gyvenimas
+1