Atmesta Kedžio artimųjų versija dėl smurtinės mirties

D. Kedys (lrytas.lt nuotr.)
D. Kedys (lrytas.lt nuotr.)
  © Leidėjai

Penktadienį Generalinė prokuratūra gavo Švedijos nacionalinės teismo medicinos tarnybos (Rättsmedicinalverket) išvadą dėl Drąsiaus Kedžio mirties.

Pirminiais duomenimis, švedų išvadoje nurodoma, kad D. Kedys buvo sužalotas ar susižalojo, likus porai valandų iki mirties.

Tačiau kiti atsakymai mažai kuo skiriasi nuo ankstesnių Lietuvos ekspertų išvadų – D. Kedys galėjo susižaloti pats. Kaip teigė A. Mažeika, švedų specialistai paneigė versiją, kad D. Kedys galėjo gintis ar buvo sužalotas smurtaujant. Laimutei Kedienei klausimus dėl sūnaus mirties padėjo suformuoti nepriklausomas ekspertas. Tačiau jokių nužudymo versijų, anot A. Mažeikos, patvirtinta nebuvo.

Anot prokuroro, Švedijos ekspertai nurodė, kad nepriklausomo eksperto kelta versija – mirties priežastis skendimas – buvo taip pat ištirta, tačiau ji buvo atmesta.

„Įrodymai, pagrindžiantys skendimą, nėra išsamūs [...]. D. Kedys buvo tiek apsvaigęs, kad galėjo mirti užspringęs savo skrandžio turiniu, – citavo vos ryte gautą išvadą A. Mažeika – Dėl sužalojimų – tiksliai, kada jie padaryti, nustatyti yra neįmanoma, dalis jų gali būti padaryti prieš mirtį. D. Kedys susižaloti galėjo pats krisdamas, sužalojimai nėra būdingi gynybai.“

Švedijos ekspertams buvo pateiktos visos nuotraukos – nuo kūno radimo vietos iki tų, kurias darė D. Kedžio artimieji.

„Mes švedams nurodėme, kad, jei reikės, galime pateikti papildomos medžiagos, ir, jei reikės, daryti ekshumaciją“, – sakė prokuroras ir pridūrė, kad tokių prašymų iš kolegų Švedijoje jie negavo.

„Jiems buvo nusiųstos visos trys mūsų specialistų išvados, buvo nusiųstos skrodimo išvados, artimųjų darytos nuotraukos, nuotraukos iš įvykio vietos“, – vardijo A. Mažeika.

Byloje yra duomenų, kad D. Kedys vieną po mirties jo organizme rastų medikamentų vartojo gerokai anksčiau, iki jo dingimo 2009 metų spalio 5 dieną.