Švedijos ekspertai: Kedys mirė užspringęs

D. Kedys
D. Kedys
  © Fotodiena.lt
Alfa.lt | BNS
2011-04-29 10:49

Penktadienį Generalinė prokuratūra gavo Švedijos nacionalinės teismo medicinos tarnybos (Rättsmedicinalverket) išvadą dėl Drąsiaus Kedžio mirties.

Prokurorai 2011 metų sausio 31 dieną Švedijos Karalystės teisingumo ministerijos Baudžiamųjų bylų ir tarptautinio teisminio bendradarbiavimo skyriui buvo išsiuntę dokumentus su teisinės pagalbos prašymu. Užsienio ekspertų buvo prašoma atlikti teismo medicininę ekspertizę D. Kedžio mirties priežasčiai nustatyti.

Generalinės prokuratūros prokurorai ir nukentėjusioji – mirusiojo motina Laimutė Kedienė – Švedijos ekspertų buvo paprašę atsakyti į 30 klausimų.

Švedijos ekspertams buvo pateikta tiek prokurorų, tiek nukentėjusiosios surinkta medžiaga.

Švedijos eksperto nuomone, Drąsius Kedys mirė nuo skrandžio turinio įkvėpimo dėl sunkaus apsinuodijimo alkoholiu ir kitais vaistais. Medicininių įrodymų, kurie pateisintų skendimą, kaip labiausiai tikėtiną mirties priežastį, pernelyg maža.

Prokuratūra primena, kad Lietuvos specialistų – Valstybinės teismo medicinos tarnybos ekspertų komisijos – išvada buvo: D. Kedys mirė dėl mechaninės asfiksijos (uždusimo), kai svetimkūnis – žolės lapas (plačialapis švendras) ir skrandžio turinys užkimšo kvėpavimo takus.

Šiuo metu 10-ies lapų ekspertų atsakymas yra verčiamas į lietuvių kalbą.

Pranešimas apie ekspertizės atlikimą išsiųstas nukentėjusiajai.

D.Kedys buvo įtariamas nužudęs Kauno apygardos teismo teisėją Joną Furmanavičių ir savo buvusios sugyventinės Laimutės Stankūnaitės seserį Violetą Naruševičienę. Po šių žmogžudysčių 2009 metų spalio 5 dieną jis dingo.

D.Kedžio kūnas rastas pernai balandžio 17 dieną netoli Kauno.

D.Kedys J.Furmanavičių, buvusį Seimo pirmininko Viktoro Muntiano visuomeninį padėjėją Andrių Ūsą ir nenustatytą asmenį Aidą kaltino seksualiai išnaudojus jo mažametę dukrą. Mergaitės motiną L.Stankūnaitę ir jos seserį V.Naruševičienę kaunietis kaltino sąvadavimu.

A.Ūsas rastas negyvas praėjusių metų birželio viduryje. Jo kūnas aptiktas Alytaus rajone kūdroje šalia keturračio motociklo. Kaip manoma, vyras įvažiavo į vandens telkinį, nulipo nuo motociklo ir suklupo. Jo kraujyje aptikta per 3 promilės alkoholio.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.