VTEK pradėjo tyrimą dėl atsistatydinusio sveikatos apsaugos viceministro Černiausko

Gediminas Černiauskas (Šarūno Mažeikos foto)
Gediminas Černiauskas (Šarūno Mažeikos foto)
  © Fotobankas
BNS
2014-11-04 15:04

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) aiškinsis buvusio sveikatos apsaugos viceministro socialdemokrato Gedimino Černiauską galimą dalyvavimą sprendžiant dėl paramos bendrovei, kurios akcininkas jis yra.

Dėl G.Černiausko interesų į VTEK kreipėsi konservatorė Agnė Bilotaitė.

Anot parlamentarės, 2014 metų birželį tuometinis sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis vadovaudamasis būtent G.Černiausko pirmininkaujamos komisijos rekomendacine išvada paskyrė 1,442 mln. litų bendrovei „Sveikatos ekonomikos centras“, kurio vienas iš akcininkų ir buvęs direktorius yra pats G.Černiauskas. Finansavimo skyrimo laikotarpiu šioje bendrovėje esą dirbo ir viceministro žmona.

G.Černiauskas iš viceministro pareigų pasitraukė praeitą savaitę, netrukus po to, kai buvo paviešintas slapta darytas garso įrašas, kuriame girdėti, kaip G.Černiauskas kritikuoja komisijos nares, kodėl konkursą į Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos vadovo postą laimėjo sveikatos apsaugos ministrės patarėja Nora Ribokienė. Išvadinęs ją necenzūriniais žodžiais, G.Černiauskas kalba, jog premjeras siūlęs kitą kandidatę, partijos kolegę Viliją Vertelienę ir mainais už tai būtų neuždaręs tarnybos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.