​PAGD Barakauską išlydėjo su kryžiumi

Alfonsas Barakauskas
Alfonsas Barakauskas
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt

Praėjusią savaitę, spalio 30 d., vidaus reikalų ministras, „tvarkietis“ Dailis Alfonsas Barakauskas po Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) kratų partijos „Tvarka ir teisingumas“ būstinėje pareiškė atsistatydinantis iš pareigų. Vis dėlto, panašu, kad Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) nutarė praskaidrinti „tvarkiečio“ dieną ir apdovanojo jį 1-ojo laipsnio kryžiumi „Artimui pagalbon“.

Kaip nurodoma spalio 30 d. PAGD direktoriaus pavaduotojo, atliekančio direktoriaus funkcijas, Vyto Kaziliūno pasirašytame departamento direktoriaus įsakyme, D. A. Barakauskas už nuopelnus valstybinei priešgaisrinės gelbėjimo tarnybai apdovanojamas 1-ojo laipsnio Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasižymėjimo ženklu kryžiumi „Artimui pagalbon“.

Tai naujienų portalui Alfa.lt patvirtino ir PAGD Vidaus tyrimų skyriaus viršininkas Giedrius Bagdonas. Anot jo, D. A. Barakausko pastangomis Vyriausybėje ir Seime platesnio pritarimo sulaukė savanorijos priešgaisrinėje apsaugoje atgaivinimo idėja, savanorijos kaip savivaldybių priešgaisrinės apsaugos ateities krypties įteisinimas buvo įtrauktas į dabar svarstomus teisės aktų projektus.

Pasak G. Bagdono, buvęs vidaus reikalų ministras apdovanojimo nusipelnė ir už kovą su gaisrais.

„2014 m. pavasarį Smiltynėje kilusio didelio kalnapušių gaisro metu D. A. Barakauskas organizavo ne tik gelbėjimo ir ekstremalios situacijos padarinių šalinimo darbams būtinų pajėgų ir materialinių išteklių telkimą, bet ir jiems vadovavo“, – naujienų portalui Alfa.lt atsiųstame atsakyme pabrėžia PAGD Vidaus tyrimų skyriaus vadovas.

Anot G. Bagdono, kryžiumi „Artimui pagalbon“ buvo apdovanota nemažai aukšto rango asmenų, tarp kurių – Lietuvos prezidentas A. Smetona, generolai T. Daukantas, S. Raštikis, K. Musteikis (visi 1928 metais), J. Černius ( 1938 m.).

PAGD veikla – po didinamuoju stiklu

Naujienų portalas Alfa.lt primena, kad STT kaip specialusis liudytojas ikiteisminiame tyrime dėl galimos prekybos poveikiu stambiu mastu praėjusią savaitę apklaustas buvęs vidaus reikalų ministras D. A. Barakauskas apdovanojimą gavo iš PAGD, kuriam vadovauja prieštaringai vertinamas generolas Remigijus Baniulis.

Kaip jau anksčiau rašė Alfa.lt, R. Baniulio vadovaujamas PAGD atsidūrė po Seimo Antikorupcijos komisijos didinamuoju stiklu. Parlamentarai, gavę Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto kreipimąsi, pradėjo tyrimą dėl dešimčių milijonų litų panaudojimo Bendrosios pagalbos centre (BPC) skaidrumo.

Komisija taip pat tiria Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT), kurios direktorius Feliksas Dobrovolskis, atsakomybę – kodėl RRT neužtikrino, kad BPC gautų reikiamus duomenis iš operatorių.