Jutaitė iššūkiams sako „Taip!“

Jurga Jutaitė - Auksė ir Sabin Tambrea - Heincas (M. Ežerskio nuotr.)
Jurga Jutaitė - Auksė ir Sabin Tambrea - Heincas (M. Ežerskio nuotr.)

Neprofesionali, bet jau trijuose lietuviškuose filmuose suvaidinusi aktorė J.Jutaitė su širdies draugu menininku Augustinu Beinaravičiumi neseniai grįžo iš egzotiškojo Tailando. Ten pora dvi savaites mėgavosi saule, vandeniu, vietinės kulinarijos šedevrais ir vienas kitu.

Su greitai keturiasdešimtmetį švęsiančiu Augustinu 25-erių Jurga savo gyvenimą sieja antrus metus. Beveik 15 metų amžiaus skirtumas porai – ne kliūtis. Dvi kūrybingos asmenybės dalijasi būties džiaugsmu, o į prietarus nekreipia dėmesio – tiesiog gyvena. Abiejų akys spindi meile, akivaizdu, kad jiems gera kartu. Jurga prisipažino, jog niekada nesibaidė likimo iššūkių. Kad tai tiesa, byloja visas jaunos moters gyvenimas.

reklama

Drąsa dėl meno

Prieš kelis mėnesius žiniasklaida aktyviai aptarinėjo J. Jutaitės ir Mariaus Jampolskio išvaizdos pokyčius. Dėl vaidmens rudenį kino ekranus pasieksiančiame Kristinos Buožytės filme „Aurora“ Marius ir Jurga plikai nusiskuto galvas. Su jais solidarizavosi ir filmo režisierė – ji taip pat dėl idėjos paaukojo vešlias garbanas bei su pagrindinius vaidmenis atlikusiais aktoriais mielai pozavo fotografams plika galva. Jurga sakė, jog atsisveikinimas su ilgais plaukais jai toli gražu nebuvo aukojimasis. „Be abejo, prireikė drąsos, bet man visą laiką buvo smalsu žinoti, ką jauti, kai glostai savo galvą, o ten - nieko nėra. Nusiskutus plaukus apėmė švaros ir tyrumo jausmas. Supratau, man to norėjosi seniai, tiesiog buvo nedrąsu, o čia pasitaikė gera dingstis pačiai perlipti kažkokias savo baimes, tabu ir pabandyti“, – tikino J. Jutaitė.

Aktorė sakė, kad dėl vaidmens padarytų daug ką, tačiau turi ribas, kurių neperžengtų. „Vis dėlto jos plečiasi, priklausomai nuo to, kiek man artima idėja. Kuo ji artimesnė, tuo daugiau gali peržengti savo baimių. Žinoma, yra dalykų, kurių negalėčiau daryti. Kuriant kiną, man kartais atrodo keista tai, ką veikiu. Tačiau labai pasitikiu žmonėmis, su kuriais dirbu, manau, viskas, ką darome, yra dėl meno. Be pasitikėjimo nieko ir nebūtų“, – svarstė jauna moteris, kuriai teko ne tik aukoti plaukus dėl vaidmens, bet ir suvaidinti gana atvirose meilės scenose.

Iš mokyklos suolo

Pirmoje kino juostoje J. Jutaitė nusifilmavo dar mokydamasi mokykloje. Vaidmuo merginai teko visai atsitiktinai. „Kristijono Vildžiūno filmui „Aš esi tu“ aktorių atrankos režisierė ieškojo merginos. Rasti tinkamą žmogų nelabai sekėsi, todėl ji pradėjo klausinėti draugų, gal pažįsta kokią merginą, kuri galėtų nusifilmuoti. Tuo metu per vasaros atostogas vienoje kavinukėje dirbau padavėja. Joje lankydavosi artimas režisierės draugas, jis ir pasiūlė jai mane“, – prisiminė Jurga aktorystės pradžią. Po fotosesijos ir susitikimo su K. Vildžiūnu gavo vaidmenį. „Kristijonas yra mano kino krikštatėvis, – šyptelėjo J. Jutaitė, – o Ulė (Ulijana Kim, filmo „Aš esi tu“ prodiuserė) – krikštamotė.“

Mergina prisipažino, kad prieš nusifilmuodama pirmojoje kino juostoje kino, kaip meno rūšies, išvis nepažinojo. „Su juo susipažinau tik per pirmą filmavimą. Nors tada buvau jau septyniolikos, neteko matyti daugelio filmų, laikomų kino klasika. Mano šeimoje buvo muzikos kultas, ne kino. Pati lankiau muzikos mokyklą, grojau fleita, gyvenau „kita kryptimi“. Kinas man – didžiulis atradimas, naujas didelis pasaulis“, – sakė J. Jutaitė.

Mergina su fleita

Jurga augo garsaus bliuzo gitaristo Virginijaus Juto, sėkmingai muzikavusio grupėje „Blues Makers“, šeimoje, lankė Balio Dvariono muzikos mokyklą, grojo fleita. „Grojau ne todėl, kad tėtis liepė, – nusijuokė J.Jutaitė, – mūsų šeimoje prievartos nebuvo. Matyt, tiesiog tokie genai, traukė muzika.“

Jurga su meile prisiminė, kad su koncertuojančiu tėčiu važiuodavo vasaromis atostogauti į Nidą. „Jie ten grodavo su grupe, o mane pasiimdavo „pasitrinti“. Taip ir „trindavausi“ toje bliuzo atmosferoje. Buvo be galo smagu. Labai geri prisiminimai iš tų vasarų. Tarp tėčio draugų buvo nepaprastai puikių žmonių“, – tikino Jurga. Mokydamasi mokykloje, ji savo tolesnį likimą siejo su muzika. Tačiau, atsidūrusi filmavimo aikštelėje, mergina suprato, kad jos likimas - kinas. „Prisimenu, kaip po pirmos filmavimo dienos grįžau namo. Tada suvokiau, jog man atsivėrė be galo įdomus naujas pasaulis, norėčiau dirbti toje srityje“, – pasakojo ji.

J. Jutaitė studijuoja Muzikos ir teatro akademijoje, bet yra pasirinkusi ne vaidybos, o kino vadybos studijas. Tokį sprendimą ji aiškino taip: „Kai mąsčiau apie fleitininkės ateitį, tėtis davė puikų patarimą. Jis pasakė: „Jeigu gali negroti, tada negrok.“ Suprantu, kad puikiausiai galiu nevaidinti, bet labai noriu būti kine. Niekada nesvajojau būti aktore, kinas man kitkuo įdomus. Noriu dalyvauti kūrybos procese, būti šalia žmonių, kurie kuria kiną, padėti įgyvendinti jų idėjas“, – aiškino savo pasirinkimą Jurga.

Klasės draugės – filmavimo aikštelėje

Filmuodamasi antrajame K. Vildžiūno filme „Kai apkabinsiu tave“, J. Jutaitė susitiko su klasės drauge Elžbieta Latėnaite. Jurga jau buvo vaidinusi viename ilgo metražo filme, o Elžbietai K. Vildžiūno kino juosta buvo pirmas didelis vaidmuo ekrane. „Dar kai mokiausi mokykloje, mačiau, kaip ji yra atsidavusi kinui, aktorystei. Žiūrint į ją, jau tada viskas buvo aišku. Niekam iš mūsų nekilo abejonių, kad Elžbietos ateitis – kinas“, – sakė Jurga.

„Kai apkabinsiu tave“ Jurgai ir Elžbietai teko geriausių draugių vaidmenys. „Mes ir gyvenime esame draugės, todėl vaidinant šis faktas buvo neapsakomai didelis pliusas“, – nusijuokė jaunoji aktorė.

Šiuo metu J. Jutaitė dirba vienoje audiovizualinės produkcijos gamybos kompanijoje, kuriančioje reklamas, kino filmus. „Profesionali puikių žmonių komanda, labai džiaugiuosi, kad esu jos narė. Su didesniais ar mažesniais nukrypimais, bet esu kino kelyje, ten, kur jaučiu turinti būti“, – patikino jauna moteris.

Jos nuotraukos – Paryžiuje

Prieš kelerius metus J.Jutaitei teko paragauti fotomodelio duonos. „Tai buvo trumpas nuotykis, - nusijuokė prisiminusi Jurga. - Lietuvoje priklausiau kažkokiai modelių agentūrai, net nepamenu kokiai. Į ją atvykdavo atstovų iš kitų Europos agentūrų, ieškančių tinkamų merginų. Kažkaip jiems „užkibo“ mano nuotraukos, ir buvau pakviesta susitikti su vienu modelių agentūros vadovų Paryžiuje.“

Prancūzijos sostinėje Jurgą fotografavo keletas profesionalių fotografų. Jie padarė reprezentacinį lietuvaitės albumą, vadinamąjį „booką“, – jį privalo turėti kiekviena modelio karjeros siekianti mergina. „Tačiau nieko rimto iš to neišėjo. Tikrai jaučiau ir jaučiu, kad modelių pasaulyje man - ne vieta. Buvo paprasčiausiai smalsu pabandyti. Mano būdas netinkamas modelio karjerai. Manau, ir jie tą pamatė bei suprato“, – be apgailestavimo dėl nesusiklosčiusios modelio karjeros kalbėjo Jurga.

Ji prisipažino, kad nemėgsta ir negali gyventi pagal ilgalaikį griežtą grafiką, neleidžiantį nukrypti nuo nubrėžtos linijos. „Štai ir į Tailandą su Augustinu važiavome, nes norėjosi kitokios gamtos, jūros, šilumos ir nesekioti paskui viską reguliuojantį gidą. Kartais reikia ištrūkti, atsipalaiduoti ir mėgautis gyvenimu“, – tikino J. Jutaitė.

Lemtinga taurė vyno

J. Jutaitės širdies draugas, menininkas, kelių kavinių šeimininkas A. Beinaravičius prisipažino, kad Jurgą pastebėjo seniai, bet rimta draugystė užsimezgė tik prieš pusantrų metų. „Myliu šią moterį. Labai. Man nepaprastai patinka jos žmogiška, gyvenimiška pozicija, požiūris į gyvenimą. Nors yra tikrai jauna, jos brandumas neregėtas. Gal todėl mes kartu?“ – svarstė Augustinas.

Vyriškis juokdamasis prisipažino, kad vienintelis dalykas, kuris kartais šiek tiek sutrikdo, kai bendrauja su Jurga, – skirtingas jų humoro jausmas. „Kartais pasijuokiame iš skirtingų dalykų, kartais nuomonės nesutampa, bet juk tai normalu. Aš iš jos labai daug mokausi“, - nusišypsojo A. Beinaravičius.

Vyras prisiminė, kada ir kaip įsižiebė jausmai. „Žinote, kaip kartais būna? Mes išgėrėme po taurę vyno, surūkėme po cigaretę, ir nuo to vakaro nusprendėme likti drauge. Kartu ir esame. Suveikė traukos dėsniai. Per sekundę tapo aišku – mes būsime kartu. Nors ta trauka, matyt, jau seniau tvyrojo ore, tiesiog tą minutę ji materializavosi“, – samprotavo Jurgos gyvenimo draugas.

 

Jutaitė iššūkiams sako „Taip!“

Jurga Jutaitė - Auksė ir Sabin Tambrea - Heincas (M. Ežerskio nuotr.)
+6