Košmaras: Kadhafio kariai prievartauja moteris

Siaubas: Kadhafio kariai prievartauja moteris
Siaubas: Kadhafio kariai prievartauja moteris
Alfa.lt
2011-04-20 09:51

Kelia siaubą pranešimai iš Libijos apie nuolatinius prievartavimus kaip karo kovotojų, ištikimų diktatoriui M. Kadhafiui, ginklą. Moterys prievartaujamos savo vaikų akivaizdoje, kai kurios prašė savo giminių nužudyti jas, kad nereiktų kęsti M. Kadhafio karių smurto.

Vokietijoje studijavęs gydytojas Khalifas al-Sharkassis, gyvenantis al-Baidoje, šiaurės rytų Libijoje, sakė žurnalistams, kad renka prievartą patyrusių moterų parodymus. Jo manymu, buvo išniekinta ne mažiau kaip 100 moterų.

Kaltinimai pasigirdo po to, kai Iman al-Obeidi įsiveržė į vyriausybės kontroliuotą spaudos konferenciją užsienio žurnalistams Tripolyje. Sukrėsta ir sumušta moteris apkaltino M. Kadhafio karius grupiniu išprievartavimu. Nuo to laiko ji tapo pagrindiniu argumentu režimo priešininkams visame pasaulyje.

Khalifas al-Sharkassis nusprendė atvirai pasisakyti, nepaisydamas draudimo kalbėti apie išžaginimus, arba „gėdą“, kaip apie juos sakoma Libijos visuomenėje. Jis papasakojo vienos 28 metų dviejų vaikų motinos, įvardytos tik kaip Leila, kuri buvo išžaginta su vienu iš jos vaikų ant rankų, istoriją. Leila pasakė K. Sharkassiui, kad M. Kadhafio kareiviai ją išžagino naktį, kai jos vyras buvo išvykęs kovoti už sukilėlius.

Ji pasakojo: „Kareiviai pasakė man, kad nužudys mano vaikus. Jie šaipėsi „tu arba vaikai“. Aš laikiau vieną sūnų ant rankų, bet vienas iš vyrų nustūmė mane ant lovos, tada tai įvyko...“

Užpuolimą matė jos ketverių ir penkerių metų vaikai. Libijoje išžaginimas yra tokia gėda, kad jos vyras su ja nebegyvens, moteris galvoja apie savižudybę. Reporterė Hala Jaber sakė, kad tai yra tik vienas iš daugelio atvejų.

Tuo tarpu M. Kadhafio režimas tęsia negailestingą Misratos bombardavimą. Sukilėlių užimtas miestas už 150 km nuo Tripolio yra jam kaip iššūkis. Dėl to Misrata tapo pagrindiniu tikslu. Kiekvieną dieną miestas yra žiauriai bombarduojamas.

Paaiškėjo, kad M. Kadhafis prieš savo žmones naudoja kasetines bombas.