Kairėnų kapinėse palaidota Julija Brazauskienė

Julijos Brazauskienės laidotuvės
Julijos Brazauskienės laidotuvės
  © Robertas Dačkus
Alfa.lt
2011-04-19 15:04

MIRĖ A.M. BRAZAUSKO ŽMONA

Pirmoji A. M. Brazausko žmona ilgai kovojo su ligomis. Artimųjų teigimu, ji sirgo širdies ir plaučių nepakankamumu. J. Brazauskienė antradienį palaidota Kairėnų kapinėse.

Alfa.lt jau rašė, kad A. M. Brazauskas ir Julija susituokė 1958 metais. Po metų šeima susilaukė dvynių dukrų Audronės ir Laimos. Audronė Usonienė – gydytoja, Laima Mertinienė – menotyrininkė ir verslininkė.

Kauno medicinos institutą baigusi J. Brazauskienė dirbo plaučių ligų gydytoja. Dėl pablogėjusios sveikatos pulmonologės darbo ji atsisakė sovietmečio pabaigoje. J. Brazauskienės gydyti žmonės visada ją minėjo geru žodžiu, vertino kaip patyrusią specialistę.

„Man labai patiko mano darbas, mano intuicija buvo puiki diagnozuoti ligas. Mane mylėjo žmonės, mylėjau ir aš pacientus. Su darbu atsisveikinau labai sunkiai, bet teko“, – prieš penkerius metus yra sakiusi J. Brazauskienė.

A. M. Brazauskui einant prezidento pareigas J. Brazauskienė laikėsi nuošalyje. A. M. Brazauską per oficialius vizitus dažniausiai lydėdavo dukterys L. Mertinienė arba A. Usonienė. Tėvui jos talkindavo ir per prezidentūroje vykusius valstybinius priėmimus.

 

Kairėnų kapinėse palaidota Julija Brazauskienė

Julijos Brazauskienės laidotuvės
+8