Mirė pirmoji Algirdo Brazausko žmona Julija Brazauskienė

Julija Brazauskienė
Julija Brazauskienė
  © „Lietuvos žinios“
Alfa.lt
2011-04-16 15:35

J.Brazauskienės dukters Laimos Mertinienės vyras Dalius Mertinas Alfa.lt patvirtino, kad moters gyvybė užgeso šeštadienio rytą Turniškėse. „Ji sirgo. Laidotuves turbūt rengsime antradienį - daugiau dalykų kol kas neaptarėme“, - lakoniškas buvo D. Mertinas.

Mirties priežastis – senatvinės ligos

Brazauskienės dukra A. Usonienė sakė, kad kol kas nenuspręsta, kuriose kapinėse atguls motina. Buvęs jos vyras A. M. Brazauskas palaidotas Antakalnio kapinėse, prezidentams skirtoje eilėje. „Mama sirgo, galima sakyti, tai buvo senatvinės ligos - ir širdies nepakankamumas, ir insultas prieš metus buvo“, - sakė A. Usonienė

Jau kurį laiką viešai buvo minima, kad J. Brazauskienė serga. Sostinės Turniškių sodų bendrijoje stūksančio gelsvo mūrinio namo durys pastaraisiais metais neatsiverdavo netikėtiems svečiams: nors moteris daugiausia laiką leisdavo namuose, ji nenorėjo būti trukdoma. Po skyrybų su Brazausku moteris itin saugojo savo privatumą. Teigiama, kad ją dažnai kamuodavo slogios mintys.

Brazauskienė neslėpė to, kad sirgo, bet savo sveikatos negalavimų nekonkretizavo. „Tai – paslaptis. Gal dėl to, kad jos neįvardiju, tiek ilgai ir gyvenu? Gaila, kad Dievulis nepadaro tvarkos.

Jis neturėtų leisti man tiek ilgai kentėti, – interviu dienraščiui „Lietuvos rytas“ prieš daugiau kaip metus prisipažino J. Brazauskienė. – Sveikata vis blogyn. Jokio pagerėjimo. Tiek daug visokių negalavimų, kad net keista, jog esu dar gyva. Aš – gydytoja, galiu įvertinti savo sveikatą. Patikėkite, nieko gero nebėra“.

Daugiausia laiko J.Brazauskienė praleisdavo namie. Buvusio vyro laidotuves ji žiūrėjo per televizorių. Tomis dienomis moteris verkė, sunkiai išgyveno dėl A.Brazausko mirties. Apie tai pasakojo ilgametė J.Brazauskienės draugė. „Į mane visi būtų žiūrėję kaip į iškaseną“, – pasiguodė ji tuomet draugei.

J. Brazauskienė su A. Brazausku susituokė 1958 m. Prezidentas yra pasakojęs, kad su savo pirmąja žmona Julija susipažino vienoje Kauno čiuožyklų.

A. Brazausko bendražygis Lionginas Šepetys prisiminė, kad A. Brazauskas buvo bendrakursės Julijos simpatija. Algirdas buvęs išskirtinis jaunuolis, Julija – simpatinga mergina.

Butkevičius pareiškė užuojautą

Socialdemokratų partijos lyderis Algirdas Butkevičius Alfa.lt teigė, kad apie Julijos Brazauskienės mirtį sužinojęs iš kolegos Česlovo Juršėno.

Socialdemokratų partijos narys prisimena, kad su velione teko bendrauti per bendrus susitikimus su Prezidentu Algirdu Brazausku, kol ši buvo jo žmona. „Kaip asmenybės šios moters nepažinojau, tačiau oficialiuose priėmimuose tekdavo matyti.

Reiškiame užuojautą artimiesiems ir ketiname nusiųsti vainiką į šarvojimo salę, apsilankyti ir pagerbti velionę. Ar dalyvausiu laidotuvėse, kol kas negaliu pasakyti, kadangi tai priklauso nuo aplinkybių, kur ir kada bus laidojama ponia,“ - sakė politikas.

Užaugino dvi dukras

Gydytoja J. Brazauskienė su vyru A. Brazausku išaugino dvi dukras dvynes – 1959 metais gimusias Audronę Usonienę ir Laimą Mertinienę.

Gydytojos pacientai prisimena moterį kaip gerą specialistę. Ji keliolika metų gydė plaučių ligomis sergančius žmones.