Susisiekimo ministerijoje aptarti kosmoso reikalai

Kosmosas
Kosmosas
  © SCANPIX
Alfa.lt
2011-03-31 16:00

Pasitarimo dalyviai apžvelgė dabartinę duomenų iš kosmoso kaupimo ir panaudojimo situaciją bei galimybes, diskutavo apie valstybės institucijų ir verslo įmonių poreikį gauti tokius duomenis.

„Šiuolaikinės palydovinės technologijos atveria naujas atmosferos, žemės paviršiaus ir jūros aplinkos stebėjimo duomenų panaudojimo galimybes. Palydovinės stebėjimo sistemos efektyviai pasitarnautų ir siekiant modernizuoti transporto sistemą – užtikrintų veiksmingesnį geležinkelių, sausumos, jūros kelių bei oro transporto infrastruktūros valdymą“, – teigia susisiekimo viceministras Rimvydas Vaštakas.

Pasak viceministro, šiuo metu svarbiausia nusistatyti prioritetus, visoms susijusioms institucijoms atidžiai išanalizuoti poreikius ir susitarti, kuria linkme bus judama, siekiant naudotis duomenų iš kosmoso pagrindu sukurtais produktais ir paslaugomis.

Pasitarimo metu Lietuvos kosmoso asociacijos ir tarpžinybinės kosmoso reikalų darbo grupės atstovai pristatė šiuo metu plėtojamus konteinerių, atominių elektrinių, geležinkelių transporto stebėsenos, susidūrimo su paukščiais kontrolės aviacijoje, palydovinės apsaugos ir signalizacijos, nepilotuojamų skraidymo aparatų integravimo į bendrą skraidymo erdvę projektus. Taip pat aptartos bendros Europos stebėjimo infrastruktūros sukūrimo galimybės.