Kusaitei gresia baudžiamoji byla dėl grasinimų Lauciui

Eglė Kusaitė
Eglė Kusaitė
  © Lukas Pileckas
Alfa.lt
2011-03-28 15:18

Pirmadienį į apklausą E. Kusaitė buvo pakviesta dėl grasinančios žinutės, kuri galimai buvo išsiųsta iš jos mobiliojo ryšio telefono. Jos advokatas Kęstutis Stungys apklausoje nedalyvavo. Anot jo, kol kas tam nebuvo būtinybės.

Į apklausą merginą atlydėjo jos teta Irena Jeleniauskaitė.

Po maždaug pusvalandį užtrukusio pokalbio prokuratūroje E. Kusaitė buvo nekalbi. Ji tik pasakė, kad prokurorai pateikė įtarimus, nors iš karto po kratos praėjusią savaitę to padaryta nebuvo.

Terorizmu kaltinama E. Kusaitė ir jos teta I. Jeleniauskaitė pareigūnų su kratos orderiu sulaukė praėjusį antradienį.

E. Kusaitę ginantis advokatas K. Stungys tvirtino, kad apie kratą, tik jau išėjus pareigūnams, sužinojo iš jos pačios. Anot advokato, nei prokurorai, nei policija jo neinformavo.

Vilniaus miesto apylinkės prokuratūroje yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl grasinimų susidoroti ir valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens įžeidimo.

Alfa.lt žiniomis, prokuroras Justas Laucius vasario pabaigoje gavo grasinančią žinutę, kuri galėjo būti išsiųsta iš E. Kusaitės telefono. Pati mergina neigia, kad siuntė grasinančią žinutę prokurorui ir kad iš viso žino jo telefono numerį.

Per kratą buvo paimtas merginos mobiliojo ryšio telefonas.

Pareigūnams atlikti kratą E. Kusaitės gyvenamojoje vietoje leidimą pirmadienį davė Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas.

Alfa.lt primena, kad E. Kusaitė kaltinama galimai planavusi teroristinį išpuolį Maskvoje. Mergina kaltinimus neigia ir tvirtina, kad jos parodymai buvo išgauti psichologiškai ir fiziškai smurtaujant.

Mergina buvo sulaikyta 2009 m. spalio 24 dieną. Anot E. Kusaitės, jau pirmą sulaikymo parą iš jos pareigūnai tyčiojosi, o vėlesnių apklausų metu ji buvo psichologiškai žlugdoma.

Prokuratūros duomenimis, 2009 m. birželį–spalį iš pradžių internetu, po to telefonu užmezgė kontaktus su Rusijos Federacijoje veikiančiomis islamistinėmis teroristinėmis grupuotėmis, jų nariais. E. Kusaitė iš grupuotės narių gavo kvietimą atvykti į Rusiją, jai, prokurorų duomenimis, buvo persiųsti ir kelionei reikalingi 500 JAV dolerių. Taip pat buvo padarytas Lietuvos piliečio pasas, gauta Rusijos Federacijos viza.

Kusaitei gresia baudžiamoji byla dėl grasinimų Lauciui

Eglė Kusaitė