Vyriausybė dėl Brazauskienės rentos lauks KT sprendimo
atnaujinta 13.27

Kristina Brazauskienė
Kristina Brazauskienė
  © Rokas Medonis
Alfa.lt
2011-03-28 12:39

Vyriausybė pasitarime nusprendė laukti Konstitucinio Teismo sprendimo dėl valstybinės rentos mokėjimo prezidento Algirdo Brazausko našlei Kristinai Brazauskienei. Seimo narių grupė yra padavusi prašymą KT, kad šis įvardytų, ar rentos skyrimas K. Brazauskienei atitinka įstatymus.

„Apsitarėme, laikomės nuostatos, kad būtų gerai sulaukti Konstitucinio Teismo išvadų, kad nebūtų po to kokių nors nesusipratimų. Manau, kad tokia linkme šį klausimą toliau ir svarstysime“, - pirmadienį žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas.

Į pastabą, kad tai gali trukti ne vienus metus, A.Kubilius atsakė: „Manau, kad tai galima išspręsti ir žymiai greičiau“.

Premjerui antrino socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

„Sulaukus Konstitucinio Teismo sprendimo grynesnis ir aiškesnis tada jau ir Vyriausybės apsisprendimas“, - sakė jis.

Vyriausybė kone pusmetį atidėlioja valstybinės rentos mokėjimą K. Brazauskienei, vis rasdama įvairių priežasčių. Mokėti rentą mirusio prezidento našlei numato Prezidento valstybinės rentos įstatymas.

Vyriausybės kancleris Deividas Matulionis ne kartą yra patvirtinęs, kad visus reikiamus tokiai rentai skirti dokumentus Vyriausybė yra gavusi.

K. Brazauskienė sakė, kad įvairūs bandymai išsisukti ir nemokėti beveik 7 tūkstančių litų rentos jai kelia juoką, tačiau jos atsisakyti ji neketina ir lauks „iki mirties“.

Į KT dėl Prezidento valstybinės rentos įstatymo atitikties Konstitucijai šių metų sausį kreipėsi grupė Seimo narių. Jiems kilo abejonių, ar valstybinė našlės renta gali būti skiriama neatsižvelgiant į prašančiojo amžių, gaunamą pensiją ar nuolatines pensinio pobūdžio išmokas, ar neturi būti atsižvelgta į asmens turimą turtą, santuokos trukmę, nuopelnus valstybei ir kitas sąlygas.

K. Brazauskienė prašymą skirti prezidento našlės rentą, kuri siekia apie 6 tūkst. litų, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai pateikė dar praėjusių metų vasarą.

Ji teigia nuo praėjusių metų liepos 23 dienos neturinti draudžiamųjų pajamų, nes atsisakė turėto darbo. Tačiau abejonių dėl rentos skyrimo K. Brazauskienei kilo, nes ji valdo didelį turtą: turi viešbučio „Crowne Plaza“ akcijų, pardavė turėtą turtą.

Sprendimą dėl rentos skyrimo turi priimti Vyriausybė.

Pirmasis tiesiogiai išrinktas Lietuvos prezidentas Algirdas Mykolas Brazauskas po sunkios ligos mirė praėjusių metų birželio 26 dieną Vilniuje.

K. Brazauskienei leista likti gyventi prezidento rezidencijoje Turniškėse.