Radiacija Fukušimoje – ne tokia didelė, bet darbininkams vis tiek nesaugu

Fukušimos AE avarijos padarinius likviduojantys darbininkai rizikuoja savo sveikata
Fukušimos AE avarijos padarinius likviduojantys darbininkai rizikuoja savo sveikata
  © SCANPIX
BNS | Alfa.lt
2011-03-27 08:31

Smarkiai išaugęs radiacijos lygis buvo užfiksuotas Fukušimos 1-osios AE 2-ojo reaktoriaus turbinų skyriuje, į jį patenkančiame vandenyje, skelbė BBC. Iš AE buvo skubiai evakuoti darbininkai.

Vėliau Fukušimos AE operatorė, bendrovė TEPCO, patikslino, kad radiacijos lygis buvo žemesnis nei skelbta, tačiau evakuacija esą vis tiek buvo būtina.

Tokijo universiteto profesorius Naoto Sekimura nurodė, kad nuotėkis galėjo įvykti dėl slėgio 2-ojo reaktoriaus konteineryje, kuris, kaip žinoma, pažeistas. Konteineris skirtas medžiagų iš reaktoriaus pertekliui laikyti.

Japonijos atominė agentūra sekmadienį pranešė apie didėjančią radioaktyvaus jodo koncentraciją vandenyne šalia Fukušimos 1-osios jėgainės, kur jau 1850 kartų viršija normą. Tiesa, radioaktyvus jodas yra trumpaamžis, todėl ilgalaikio poveikio jūros florai ir faunai neturėtų sukelti.

Radioaktyvios medžiagos pasiekė ir Kiniją. Kaip pranešė CNN, Kinijos ekspertai aptiko radioaktyvaus jodo pėdsakų, tačiau po to skubėjo nuraminti gyventojus, kad nedidelis radiacijos lygio pakilimas neturės jokių neigiamų pasekmių, todėl nebūtina imtis specialių saugumo priemonių.

Anksčiau panašūs nežymūs Fukušimos AE skleidžiamos radiacijos pėdsakai buvo pasiekę ir Europą bei JAV.

Jungtinių Tautų (JT) atominės energetikos agentūra perspėjo, kad krizė gali tęsti dar ne vieną mėnesį.

Kompanija TEPCO pastarosiomis dienomis susilaukia vis daugiau kritikos. Ji kaltinama laiku nepateikianti svarbios informacijos. Be to, aiškėja, kad avarijos padarinius likvidavę darbininkai nebuvo aprūpinti tinkama apranga, todėl patyrė sunkių nudegimų.