Klaipėdoje bus skelbiamas sprendimas, ar reikia nagrinėti Ūso bylą

Andrius Ūsas
Andrius Ūsas
© Robertas Dačkus
BNS
2011-03-22 08:58

Klaipėdos apygardos teismas skelbs sprendimą dėl vadinamosios pedofilijos bylos atnaujinimo. Klaipėdos apygardos teismas antradienį skelbs sprendimą, ar atnaujinti vadinamosios pedofilijos bylos nagrinėjimą teisme, ar palikti Panevėžio teismo nutartį ją nutraukti.

Didelį rezonansą šalyje sukėlusią bylą Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėjo vasario 22 dieną. Mėnesį užtruko nutarties priėmimas.

Pernai lapkričio pabaigoje Panevėžio miesto apylinkės teismas baudžiamąją bylą dėl mažametės mergaitės tvirkinimo nutraukė, mirus vieninteliai kaltinamajam Andriui Ūsui.

Tokį sprendimą apskundė ir dviejų žmonių nužudymu įtariamo Drąsiaus Kedžio sesuo Neringa Venckienė, ir mergaitės A.Ūso artimieji.

Pedofilijos byloje dabar jau miręs kaunietis D.Kedys kaltino Kėdainių apygardos teismo teisėją Joną Furmanavičių, buvusio Seimo pirmininko visuomeninį padėjėją A.Ūsą ir dar vieną nenustatytą asmenį seksualiai išnaudojus jo mažametę dukterį. Tačiau kaltinimai tvirkinimu buvo pateikti tik A.Ūsui.